Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Milyonların Sevgisini Kazandı Ama Yetmedi! Beren Saat Onu Star Yapan Aşk-ı Memnu Yüzünden Yerden Yere Vuruldu

27.04.2021
Milyonların Sevgisini Kazandı Ama Yetmedi! Beren Saat Onu Star Yapan Aşk-ı Memnu Yüzünden Yerden Yere Vuruldu

Star oyuncu Beren Saat, bulunduğu noktayı fenomen dizi “Aşk-ı Memnu”da oynadığı Bihter’e borçlu demek yanlış olmaz. Ama o rolü oynadığı için hor görüldüğü ortaya çıktı!

Beren Saat

Beren Saat, bir yarışma programı sayesinde çocukluk hayali olan oyunculuğa başladı. 2004 yılında yayınlanan “Türkiye’nin Yıldızları” yarışmasında gerçek bir star ışığına sahip olan ender isimlerdendi. Jüri yeteneğini sorgulayarak elemeye çalıştığı halde bu ışık onu orada tuttu ve yarışmayı ikinci olarak tamamladı. Daha 21 yaşındayken sevilen dizi “Aşka Sürgün”de başrol oynayacak kadar başarılı oldu. Daha sonra gelen “Hatırla Sevgili”, 1960-1980 dönemini anlatarak televizyon tarihinin en özel projelerinden biri olmayı başardı. Ama Beren Saat’i stara dönüştüren proje 2008’de gelen “Aşk-ı Memnu” oldu.

“Beren’den Bihter olmaz!”

Beren Saat

Dizide Bihter’i oynayan Beren Saat çok masum ve minyon bulunduğu için Bihter’e yakıştırılmadı. Ama Beren Saat oyunculuğuyla herkesi susturdu! Yıllar geçse de unutulmayan Bihter ona ödüller kazandırdığında da bunu vurguladı: “Beren’den Bihter olmaz diyenlere inat bana rolü verenlere teşekkür ederim!

Talat Bulut Özgü Namal Murat Han

Ünlü oyuncu, bu rolü oynayabilmek için ödül şampiyonu “Mutluluk” filmini reddetmişti. Filmin yönetmeni Abdullah Oğuz, “Beren dedi ki, ‘Ben televizyona iş yapmak istiyorum. Yeni çıkıyorum. Para da kazanayım.’ Çok yeni olduğu için sinema ile televizyona henüz vakıf değil” sözleriyle olayı anlattı. Onun yerine role seçilen Özgü Namal, Türkiye’de ve dünyada pek çok ödül topladı. Beren Saat bu seçiminden pişman olmadığını söyledi. Ama seçimi ona milyonların sevgisini kazandırsa da, oyuncular arasında hor görülmesine yol açtı!

“Utanç verici bir cehalet”

Benim Dünyam

Beren Saat, yıllar sonra tekrar sinemaya döndü. Usta oyuncu ve yönetmen Uğur Yücel’le başrol oynadığı “Benim Dünyam”da sağır ve dilsiz bir kadını başarıyla canlandırdı. Ama bu rol için seçilmesi büyük bir sansasyon yarattı! Uğur Yücel, rol arkadaşı için “Sanırım oyunculuk olarak onun için öncesi pek yoktur. Sonrası da zor denk gelir. Hem disiplini hem de zeka ve gönlüyle bütün sette iz bıraktı. Onunla çalışacağım. Kimsenin beklemediği sonuçlar alacağım!

Beren Saat Uğur Yücel

Usta isim, Beren Saat’i seçtiği için garip tepkiler aldığını da söyledi: “Özellikle oyunculardan garip tepkiler aldım. Kızı nereye koyduklarını kestiriyordum aslında. Yarışmadan gelmiş star… Tıpkı dindar bir kasabaya dekolte bir kadın gelmiş ve ben de aynı dinin mensubu bir keşiş olarak bu kıza kucak açmışım gibi kaygıyla karşıladılar. Bu utanç verici bir cehalet. Gidip osuruktan dizilerde berbat kompozisyonlar çizeceksin sonra böyle öğrenmeye gelişmeye aç oyuncuları yereceksin!”

“Avam sınıfta değilim”

Yarışmadan geldiği ve “Aşk-ı Memnu”da oynadığı için hep ön yargıyla karşılaştığını söyleyen Beren Saat, “Hayat öyle gelişti. Yarışma benim seçimim ama konservatuvara gidememek benim seçimim değildi. Hayat size bir yol sunuyor siz de o yolda seçimler yaparak kendi yolunuzu bulmaya çalışıyorsunuz” diyor. Zamanında “Mutluluk” filmini kabul etmeme sebebini de şöyle açıklıyor: “Aşk-ı Memnu yerine beni o projeye başlatmayacak kadar iyi bir film teklifi gelse belki sinema filminde rol alacaktım. Kariyerim başka bir yöne gidecekti ve o mahalle bana başka bir şey söyleyecekti!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.