Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Netflix’in İlk Türk Dizisi IŞİD’i Konu Alacak!

18.05.2017
Netflix’in İlk Türk Dizisi IŞİD’i Konu Alacak!

Netflix’in dünyaya açılması ile birlikte hangi dizilerin yayınlanacağı da merak konusu oldu. Netflix’te yayınlanacak olan ilk Türk dizisinin konusu ise IŞİD. Geçtiğimiz günlerde açıklamasının yapıldığı habere göre Netflix’in yayınlayacağı ilk Türkçe dizi IŞİD’i konu alıyor.

Milliyet Gazetesinde köşe yazarı olan Ali Eyüboğlu, Netflix’te yayınlanacak olan ilk Türk dizisi hakkında bazı ipuçları verdi. Eyüboğlu’na göre, yayınlanacak olan ilk dizi, çocuğu IŞİD’e katılan bir babayı konu alıyor. Dizi O3 Medya tarafından çekilecek fakat tam olarak konu ve kadro hakkında net bir açıklama sunulmadı. Fakat Eyüboğlu projenin senaryolaşma aşamasında olduğunu ve 8 bölümün Netflix’e sunulduğunu belirtti.

Eyüboğlu dizinin konusu hakkında da şu şekilde açıklamada bulundu: “Amerikalı bir baba, IŞİD’e katılan oğlunu bulup kurtarmak için Türkiye’ye gelir ve Güneydoğu’ya geçer. Baba, bölge halkından aldığı destekle Irak’a geçer ve IŞİD’e katılır. Kısa sürede terör örgütünün önemli militanlarından biri olan babayı IŞİD, haremine verdiği esir kadınlarla ödüllendirir. Baba; kadınlardan birinin Alman olduğunu, onun da çocuğunu kurtarmak için IŞİD’e katıldığını öğrenir.”

Netflix Projeye Güveniyor!

Netflix’in Uluslararası Diziler Başkan Yardımcısı olan Erik Barmack da ilk defa yayınlanacak olan Türkçe dizi hakkında şu şekilde açıklamalarda bulundu: “İlk orjinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Genç, dinamik ve heyecan verici olan bu yepyeni projede O3 ile birlikte çalışıyoruz. Netflix’in bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Yayınlanacak olan bu dizi 190’dan fazla ülkede Netflix üzerinden yayınlanan ilk Türk dizisi olacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.