Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

No:309 : Aşk İçin Mücadele Başlasın!

13.10.2016
No:309 : Aşk İçin Mücadele Başlasın!

No:309 yeni bölümüyle yayınlandı ve yine her hafta olduğu gibi çarşamba akşamlarının birincisi olarak reytinglerde zirveyi kimseye bırakmadı! Peki son bölümde neler oldu? Bir konuşalım dedik!

fox-galeri-fox-tv-png8

Onur, Pelinsu’yla gazetecilere yakalanmıştı, olayı anlatabileceği birçok an olmasına rağmen söyleyememişti olanları. Ve uzadıkça daha tehlikeli bir hal alan bu olay Onur’a bela olmuştu.  Onur’un dediği gibi aslında Doktor Onur’un yaptığı planlıydı. Lale’nin olayı bilip bilmediğini öğrenmeden hemen söylemişti. Üstelik Doktor Onur, zamanında Lale’ye stresten uzak durmasını ve kendine dikkat etmesini söyleyen kişiydi. Yani gerçekten iyi niyetli olsaydı, Lale olayı bilse bile strese girmemesi ve üzülmemesi için konuyu açmaması gerekirdi. Lale’yi ve çocuğunu gerçekten düşünseydi bu olayı hiç açmaması gerekirdi. Doktor Onur’un gerçek planı Lale’yi kazanabilmek, Onur’a olan düşmanlığı ve Lale’ye olan yakınlığı bu durumu her geçen gün destekliyor.

Gelelim Onur ve Lale’ye. Onur hatalıydı evet. Pelinsu ile çekilen fotoğraflar hiç masum gözükmüyordu. Lale’de şüphelerinde çok haklıydı. Ancak birbirlerine olan inatları her şeyi çekilemez bir hale sokuyordu. Birbirlerine olan inatları, Onur’un Lale’ye kendini anlatamadığı için gurur yapması, Lale’nin ise Onur’u dinlemek için şans vermemesi olayları işin içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. Lale’yi bazen mücadele ederken görsek de sık sık uzaklaşırken Onur’u dinlemek istemiyorken ve de olayları kendine göre yorumlarken buluyoruz.

Onur ve Lale ilişkileri için bir şeyler yapıyor. Uğraşıyorlar belki. Ancak esas sorunları konuşamamak. Olayları herkesten önce birbirlerine söylememek. Onur, Pelinsu’nun yanına gittiğinde tüm olanları anlatmıyor ve anlatmak için bekledikçe bekliyor. Zaten araları iyiyken öyle kalacak zannediyor. Sakladığı bir şey varsa bile sanki Lale bilmedikçe sorun olmazmış gibi geliyor. Eğer Doktor Onur söylemeseydi, Onur o sabah kahvaltı için görüştüklerinde anlatacağını söylüyor Lale’ye. Ancak anlatıp anlatmayacağından emin olamıyoruz. Çünkü baş başa oldukları birçok anda söylememiş, anlatmamış yani ertelemiş oluyor Onur. Ve ertelemeye devam ediyor hatalarını söylemeyi. Hatayı söylememek onun hata olduğunu kabul etmemekle eş değer oluyor bazen. Onur sustukça ve hatasını söylemedikçe de daha çok suçlu oluyor. Lale’ye gelirsek ise Lale dinlemiyor. Gururu sevgisinin üstünde oluyor çoğu zaman. Dinlemiyor ve dinlediğine inanmak istemiyor.

fox-galeri-fox-tv-png7

Lale ve Onur cidden birbirlerine aşık. Bunu her ayrıldıklarında daha fazla görüyor. Aileleri için değil birbirleri için evleniyorlar artık. Birbirlerini sevdikleri için. Ve ayrılık daha fazla etkiliyor artık yaşamlarını. Daha çok düşünüyorlar birbirlerini, anılar zarar veriyor ve daha çok özlüyorlar. Bir hırsla karar verdikleri ayrılık da acı veriyor o nedenle. İyi ki o zaman aileler var. Lale ve Onur’un aileleri Lale ve Onur’un birbirlerine gösterdikleri anlayıştan daha çok anlayışa sahipler. Özellikle İsmet babaanne her eve lazım bir sorun çözücü. Lale ve Onur’un birbirlerine olan sevgilerini gördüğünden affetmenin çok zor olmayacağını biliyor ve onlardan bir söz istiyor. Evlilikten vazgeçmeden önce sadece bir hafta daha düşünün.

Bir hafta LalOn aşkı için yetip de artacak bir süre. Çünkü birkaç gün içinde pişman olmaya başlıyor kararlarından Lale ve Onur. Önce birbirleriyle geçirdikleri zamanları düşünüyorlar, daha sonra birbirlerini kaybetmekten korkuyorlar. Onur, Lale’nin Doktor Onur’la, Lale ise Onur’un Pelinsu ile evlenmesinden korkuyor. Ki sevdiğini kaybetme korkusu sevmenin en büyük işaretiyse o korkuyu çok fazla yaşıyor Lale ve Onur. Sonunda ise aileler en son darbeyi vurmak için ortaya çıkıyor. Lale, annesi Songül’ün yıllar önce Lale’nin babasıyla tanışma hikayelerini dinlerken, Onur Kurtuluş’la Nilüfer’in tanışma hikayelerini dinler. Ve bu hikayeler de Lale ve Onur’a ilham olur. Birbirlerinden kolay kolay vazgeçmemeleri gerektiğini ve aşkları için savaşmalarının çok önemli olduğunu böyle öğrenirler.

fox-galeri-fox-tv-png2

Ve barışma hamlesi için son hamle de Kurtuluş’tan gelir. Pelinsu ve Onur’un fotoğrafları çekilmeden önce barın içindeki video kayıtlarına ulaşan Kurtuluş, videoyu hemen Nilüfer’e izletir. Nilüfer ise Lale’ye izlettiğinde Onur’un gerçekten suçlu olmadığı ve anlattıklarının gerçek olduğu anlaşılır. Ve tüm ailenin desteğiyle Lale adeta bir savaşa hazırlanır. Aşkı için mücadeleye gireceği bir savaşa.  Şimdiye kadar da Lale’nin mücadelesine tanık olmuştuk. Ancak Lale’den böyle bir atak bekliyor muyduk, gerçekten inanıyor muyduk? Sanırım şahit olana kadar hayır. Ve böyle bir ana şahit olmak sevindirdi. Çünkü Pelinsu için Lale, hiç mücadele etmeyen, pasif kalan taraftaydı. Lale Onur’u sevemezdi ve sevemediği için mücadele de etmezdi. Lale hep alt edilebilir ve zayıf rakipti Pelinsu için. Ve artık bir tehdit olmaya başlıyordu. Çünkü eğer Lale isterse zaten Pelinsu olmazdı. Lale’nin Onur’a atamadığı, çoğu zaman gurur yapıp atmaktan vazgeçtiği adımların sonucuydu Pelinsu. Yani Lale adım atmadığı için Pelinsu o kadar yaklaşabilmişti Onur’a.

Daha güçlü ve daha fazla mücadele eden bir Lale görmek umuduyla haftaya görüşmek üzere!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.