Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

O Hayat Benim: Hırs, İntikam ve Öfke

O Hayat Benim: Hırs, İntikam ve Öfke

Tek kelimelerle anlatılsaydı eğer O Hayat Benim, bu ve bunun gibi birçok kelime seçilebilirdi. Özellikle de hırs ve intikam. Sevgi vardı herkeste. Ancak ya intikamla karışık bir sevgiydi bu ya da öfkeyle. Çoğu zamanda hırsın kurbanı olabiliyordu.

104.bölümün ilk saniyelerinde hesap soran, araştıran bir Bahar vardı. Eski Bahar değildi o artık. Eskisi gibi iyi niyetle gülümsemiyordu çevresindekilere. İyi niyetle izlemiyordu olanları. Kızına ne olduğunun hesabını soruyordu ve affetmiyordu kimseyi. Yani hiç olmadığı kadar öfkeliydi. Önce Efsun ve Sultan’dan daha sonra da Zülal’den hesap sordu. Kızına ne olduğunun arkasını araştırdı. Eline tutuşturulan ölüm belgelerinden sonra ise Zülal’in kapısını çaldı. Kızı öldüyse eğer ölümünden kim sorumluydu? Kızım öldü, diyerek kapatmıyordu her şeyi. Çünkü canını, evladını kaybetmişti. Kimseye inancı da kalmamıştı. Zira hapisten çıkar çıkmaz Ateş’in yaptıkları da çok ağır gelmişti. Sevdiği, inandığı kimse kalmamıştı Bahar’ın. Sevdim dediği herkesi yitirmişti çünkü.

fox-galeri-fox-tv-png1

Yeni sezonun ilk bölümlerinden beri Efsun’un korkusunu görüyoruz. Ailesinin dağılmasından korkuyor. Bin bir emekle topladığı ailesi artık parçalanmak üzere. Çünkü aile dediği şey aslından hırsının oluşturduğu parçalardan meydana gelmişti. Geçen sezonlardaki Efsun’u hatırlarsak tek amacının Atahanlara girmek, zengin olmak olduğunu söyleyebiliriz. Efsun, Bahar’ın yaşadığı hayatı yaşamak için elinden gelen her şeyi yapmıştı. Sevgiyi, aşkı, iyiliği hep bir kenara bırakmıştı. Onu gerçekten seven İsmail Komiser’i bile görmemişti gözleri. Sevmediği ve onu sevmeyen Arda’yla sırf hırs uğruna ve tehdit ederek evlenmişti. Sonra aşık olmuştu Arda’ya, sevmişlerdi birbirlerini ancak bu seferde çocuğunu kaybetmeyi hazmedememişti. Kendisi değil Bahar kaybetmeliydi çocuğunu. Anne olmak bir tek Efsun’un hakkıydı. Aynı aşkı çaldığı gibi evladını da çalmıştı. Her yerden, herkesin acılarından topladığı parçalarla mutlu olmaya çalışmıştı. Eğer yıllar öncesine dönersek Efsun’un kurduğu bu aile aslında kurulmayacak bir aileydi. Arda’nın Efsun’la zorla evlenmeden önce Zeynep’i sevdiğini ondan karşılık göremediği için Efsun’a bağlandığını biliyorduk. Arda tehdit altında evlenmeseydi Efsun’a belki de hiç aşık olmayacaktı ve Efsun şu anki konumunda olmayacaktı.

Efsun değişmişti. Sevmeyi öğrenmişti. Eşini, çocuğunu ve ailesini sevebiliyordu artık. Ancak sevdiği her şey hırsının ona getirdikleriydi. O yüzden yarım kalıyordu her şey. Sevgisi yarımdı, aşkı yarımdı. Kızını hep kaybetme korkusundaydı ve belki de Arda’yı çoktan kaybetmişti. Yani sevgiye çok geç kalmıştı. Geçmişiyle sürekli hesaplaşıyordu. Hırsı yüzünden öldürdüklerini, yok ettiklerini görüyordu. Seviyordu Bahar’ı, üzülüyordu ona. Ancak Nuransız yaşayamam diyordu, Bahar’ın kızı olmadan nasıl yaşadığını görmeyerek. Bahar’ı en iyi Efsun anlayabilirdi. Kızını kaybetmeyi, kızı olmadan anneyken anne olamamayı ancak Efsun anlayabilirdi. Ancak hırsı gözlerini kör etmişti. Görmeyecek kadar kördü. Ancak ailesinin parça parça dağılışı onu yüzleştirmek zorunda bırakıyordu artık yaptıklarıyla.

fox-galeri-fox-tv-png5

Bazıları kaybederken bazıları kazanırdı. Ancak kaybetmeye dayanamayanlar intikam peşinde koşardı. Cemre, aşık bir kadındı geçen sezon. Ancak aşık olduğu Mehmet Emir’den çok onun serveti olduğunu bu sezon daha iyi görüyoruz. Parasız kalmaya dayanamıyor Cemre. Sanki yıllarca servet içinde yaşamış, hiç geçim sıkıntısı çekmemiş gibi. Nefret ettiği, karşı durduğu Kenan’dan yardım isteyecek kadar alışmış Atahan hayatına. Denizden kaçıp yılana sarılırken sarıldığı yılanın ne kadar belalı olduğunu görmüyor, göremiyor. Servet ve Atahanların servetinin tek hakimi olmak her şeyden daha değerli Cemre için. Bu yüzden Kenan’la olan buluşmasında yakalandığında Mehmet Emir’in onu terk edişini bile kendi suçu olarak görmüyor. Onu ele veren Efsun ve Hülya’yı suçluyor. Özellikle de Efsun’u. Ailesinin dağılması kendi suçu değil, kendi hatalarıyla yüzleşemiyor. Kenan’la görüşmesi bir hata değil de, Kenan’la görüşmesinin açığa çıkması bir hata.

O yüzden intikam planının en başında Efsun var. Eğer kendi evliliği bozulduysa, Efsun’un evliliği de bozulmalı. Eğer kendi mutsuz olduysa Efsun’da mutsuz olmalı. Çünkü ancak onunla beslenebiliyor Cemre. Kenan’a en başta neden yardım ettiğini anlayabiliyoruz. Onun kadar hırs ve kin dolu. Eğer kendisi mutsuzsa başkalarının mutlu olması kaldıramıyor Cemre. Hatta kendisi mutluyken bile başkasının mutlu olmasını istemiyor. Kenan gibi davranıyor bu yanıyla. Ve intikam planı Cemre için başlar. Eve gelen çiçekler, birlikte dinlendiği söylenen müzikler. Hepsi önce Efsun’un ailesini dağıtmak için büyük bir darbe vurur daha sonra ise saklı kalan gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlar. Cemre intikam planı almaya çalışırken aslında Efsun’un bir senedir bilmediği ve gözünün içine baka baka kandırıldığı bir gerçeği de ortaya çıkarmıştır.

fox-galeri-fox-tv-png6

Tam bir sene önce. Yani aslında Efsun ve Arda’nın evliliğinde her şey yolundayken. Arda ve Zeynep aynı otelde baş başa vakit geçirmişler ve bundan Cemre hariç kimsenin haberi olmamış. Neden vakit geçirdiler, o gün neler yaşandı bilinmez. Ancak ortada bir aldatma olmasa bile Arda’nın evi terk etmesine sebep olan bir olay var.

Zeynep hiç olmadığı kadar suçlanıyor. Bunun sebebi anlaşılmıyor bazen. Zeynep Arda’ya aşık evet. Onu hiç unutamadığını ve vazgeçemediğini biliyoruz ancak Arda ve Efsun’un evliliğini yıkmak için hiçbir şey yapmıyor. Plan, entrika hiçbiri yok aslında Zeynep’te. Sadece Arda’yı seviyor o kadar. Ancak Zeynep sürekli suçlanıyor. Yuva yıkan bir kadın olarak niteleniyor Ganimet tarafından. Ancak Arda’nın seneler önce yaptıkları konuşulmuyor. Sanki Arda ve Efsun yıllardır birbirlerine aşıkmış ve çok mutluymuş da Zeynep evli bir adama aşık oldu gibi davranılıyor. Halbuki Zeynep yıllar önce mağdur edilen bir kadın. İsteyerek Arda’yla birliktelik yaşamayan, buna rağmen mahalle tarafından ayıplanınca sevmediği biriyle evli kalmak zorunda olan bir kadın. Cemal Zeynep’i hala seviyor. Ancak Zeynep Cemal’e onu sevdiğini hiç söylemedi. Müge, Cemal’i Zeynep’e aşık olduğunu bilerek kabul etti ancak Cemal onu sevmeyince Zeynep’i suçlamaya başladı. Ancak Cemal’in Zeynep’i unutamamasının suçu Zeynep’in değil. Zeynep baştan beri Arda’yı seviyor ve bunu dile getiriyor. Efsun ise Arda’yla zorla evlendi. Zeynep’in şu an yaptıkları Efsun’un geçmişte yaptıklarını masum kılmıyor. Birinin hayatına girip onu darmadağın ettikten sonra öylece çıkıp gitmek ne kadar doğru olabilir ki?

O Hayat Benim’i 3 kelimeyle özetleseydik dün gece bunlar: Öfke, hırs ve intikam olurdu. Bahar öfkeliydi, Efsun hırslı, Cemre ise intikam peşindeydi. Kim kazanacaktı bilinmez ama herkes farkında olmadan daha çok kaybediyordu. Kazanmak için uğraşırken elindekini de kaybettiği bir oyun oynuyordu. Ateş, Kenan’dan intikam almaya çalışırken Bahar’ı kaybediyordu. Efsun Nuran’ı elinde tutmaya çalışırken her şeyini kaybediyordu ve Cemre kendi yaşadıkları için başkalarından intikam almaya çalışıyordu ama sonucunda hiçbir şey kazanamayacaktı. Mehmet Emir’i yine kaybedecekti ve Efsun’dan ne kadar intikam alsa da olanları değiştiremezdi.

O Hayat Benim’in bir sonraki bölümlerinde görüşmek dileğiyle!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.