Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Ölene Kadar 3. Bölümde Neler Oldu?

Ölene Kadar 3. Bölümde Neler Oldu?

“İnsanlar var oldukça, gerçeği aramak bitmeyecektir.” demiş Laurence Sterne. Öldürmediği bir adamı öldürmekle suçlanıp, ölene kadar hapse mahkum edilen Dağhan için aslında bu söz çok önemli olsa gerek. İlk bölümlerde tam 11 yıl yaşadıklarını ve hapisten nasıl kurtulduğunu izledik. İşlemediği bir cinayeti nasıl işlemiş gibi gösterildiği ile ilgili sır perdesi yavaş aralanırken, gelin bu bölümde hangi karanlık kısım aydınlanıyor hep birlikte yakından bakalım ve neler yaşanmış bir göz atalım.

İlk Sahne

Yılmaz elinde bir silahla bir depoya girer, etrafı kolaçan ettiği sırada kafasına bir silah dayanır ve silahın ucundaki kişi açığa çıkar. Silahı dayayan Dağhan’dır. Hepimiz nefeslerimizi tutarken üç gün öncesine geri dönüp bu noktaya nasıl gelindiğine bakmak üzere koltuklara kilitleniriz.

Üç Gün Öncesi

Beril’in yalancı şahidin küçük bir çocuğun olduğunu söylemesi üzerine notta yazılı olan mezarlığa giderek şahidi öğrenmenin peşine düşen Dağhan, orada Sevil ve Yılmaz ile karşılaşır. Tam “Evet Dağhan yalancı şahidi öğrendi.” dediğimiz anda Dağhan, Yılmaz ve Sevil’i bir masada Yılmaz’ın kahvesinde otururlarken görürüz. Yılmaz, ölen kişinin kardeşi olduğunu, kardeşinin böyle bir şahitlik yapmadığını ve cinayetten tam bir hafta sonra öldüğünü söyler.

Dağhan, Yılmaz’ın olayın ne zaman olduğunu daha sormadan bu kadar net konuşarak kardeşinin daha bir hafta sonra öldüğü bilgisini vermesi kafasını kurcalar ve Sevil’e bu adamın gizlediği bir şeyler olduğuna ikna etmeye çalışır. İkna olmayan Sevil’e bu konuya karışmamasını söyleyerek yanından ayrılır.

Beril-Ender Tartışması 

Ölene Kadar 3 - 2

Evden habersiz şekilde ayrılarak Dağhan’la konuşmaya giden Beril’i, öfke içinde Ender karşılar. Bu konuda tartıştıklarında Ender “Pişman mısın?” diye sorar. Beril de “Pişmanlık az kalır!” diyerek geçmişine dönük hesaplaşmaya girer. Ender onu her zaman yaptığı gibi manipüle ederek kendinden uzaklaştırmaya devam etmektedir.

Şahika Çıkagelir!

didembalçın

Tartışma alevlenmiş sürerken, Ender’e düşman, Beril’e yakınlığıyla dikkat çeken Şahika yani Ender’in ablası yurt dışından kesin dönüş yaptığı haberiyle gelir. Olanları duyduğunu, zaten hiçbir zaman Dağhan’ın bunu yapmış olabileceğine inanmadığını belirtir. Ender, bu konudan oldukça rahatsız olur ve Şahika’yı nasıl bertaraf edebileceğinin planlarını yapmaya koyulur.

Dağhan, Başkomiser Rıdvan’ın Odasını Basar!

Ölene Kadar 3 - 12

Dağhan tüm bu öğrendiklerinin öfkesiyle başkomiser Rıdvan’la hesaplaşmaya gider. Dosyadaki usulsüzlüklerin hesabını sorar ve bildiklerini anlatır. Başkomiser Rıdvan, inkar eder ve Dağhan’ı tehdit eder.

 

Rıdvan, Ender’le buluşarak bunu örtbas edebileceğini, suçlamaları kabul etmediğini söyler. Tüm bunları idare etmeye devam etmek için bir şartı vardır:yazlık ve araba.

Dağhan, Beril’e Gider! 

Ölene Kadar 3 - 3

Dağhan, Beril’e giderek Yılmaz Saner’i tanıyıp tanımadığını ve Sezai Bey’in Yılmaz’la bir husumeti olup olmadığını sorar. Beril’in araştırmasını istiyordur. Beril’in bu araştırmaları Ender’i rahatsız etmektedir. Beril saatlerce arar ve en sonunda bir kitabın arasına sıkıştırılmış bir kağıt bulur.

Vildan Kim?

Ölene Kadar 3 - 6

Mezar taşında gördüğümüz Vildan Saner’in kim olduğunu, Yılmaz’ın ölen kardeşi olarak kimden bahsettiği kafamızı kurcalarken Selvi ve Yılmaz Yılmaz’ın evinde buluşarak bu soru işaretlerimizi biraz olsun gidermişlerdir.

Aslında yalancı şahitlik yapan, Yılmaz’ın kandırdığı o küçük kız aslında Vildan’dır. Vildan, aslında şu an yaşayan ve Dağhan’ı pişmanlık duyduğu için hapisten kurtaran Selvi’dir. Ancak, nakil esnasında hayatını kaybeden ama Vildan’a hayat veren kız da Selvi’dir. Vildan’ın mezarına Selvi yani organını bağışlayan kız defnedilir ve Vildan artık “Selvi Nardan” olarak hayatına devam edecektir. Abisi Yılmaz, bunun yeni bir oyun olduğunu, onu kimsesiz çocukların yanına bırakacağını ama gizli gizli görüşecekleri konusunda ikna eder.

Bu yaşananlar için üzgün olan Selvi (aslında Vildan), şu sözlerle üzgünlüğünü anlatır:

“Bunları yaşamaktansa Selvi’nin yerinde olmayı tercih ederdim.”

Notu Kim Bıraktı?

Ender, yaptığını gizleyebilmek için türlü türlü planlar kurarken en önemli konu bu notu bırakarak onları kimin tehdit ettiğini bulabilmek için Yılmaz’la buluşur. Bunun kim olduğunu öğrenmesini ister. Yılmaz da bunu sadece Fahri’nin -Beril’in soförü, aynı zamanda Yılmaz’ın asker arkadaşı- bildiğini, onun da ağzını aramak için ona rakı sofrası teklif edeceğini, orada ağzından laf alacağını söyleyerek durumu halledeceğini söyler.

 

Dağhan, Yılmaz’dan şüphelendiği için onu takip etmeye başlar. Bu işi yalnız yapacağını söylemesine rağmen Selvi, Dağhan’ı bulur. Ayrıca Selvi, eve gelen savcılık kağıdından ve Yılmaz hakkında yaptığı araştırmadan bahseder. Selvi bu kağıdın bir formalite olduğunu, korkulacak bir şey olmadığını da söyler. Dağhan: “Her şeyimiz formalite zaten… Kimsenin gerçeği aradığı yok!” diyerek Selvi’ye sitem eder.

Selvi, Dağhan’ı Yılmaz’ı takip etmekten vazgeçirmeye çalışır ama Dağhan ikna olmaz. Selvi de onunla geleceğini söyler ve Yılmaz’ı takip ederek pavyona ulaşırlar.

Yılmaz, Fahri’nin ağzından laf almaya çalışır ama aralarında tartışma çıkar ancak Fahri böyle bir şey yapmayacağını söylüyordur.

Dağhan-Selvi

Dağhan ve Selvi, tüm bunları uzaktan izlemekle yetinir. Selvi, duygularına hakim olamayıp, her geçen gün Dağhan’a daha fazla aşık olmaktadır. Selvi’nin sarhoş olmasıyla Dağhan ve Selvi arasında yüzümüzde gülümseme bırakan anlar yaşanır.

Dağhan-Beril-Ender Savcılık’ta

Davanın yeniden araştırılması üzerine ifadeleri alınmak üzere, Dağhan, Beril ve Ender savcılığa çağırılır. Dağhan kendisine tuzak kurulduğunu, belki de düşmanı olan kişiyi tanımadığını söyler. Beril, Dağhan’ın kendisine söylediği Yılmaz Saner’in katil olabileceğini; Ender ise Beril ile evlenmeleri konusunda aşırı tepki göstererek gerginliğini belli etmiş ve savcıya açık vermiştir.

Bunun üzerine Yılmaz’la görüşen Ender, yeni sorunlarının olduğunu ve görüşmek istediğini söyler.

Diğer taraftan Beril savcılıktan ayrılırken Selvi, Fahri’yi görür ve Fahri’nin Beril neden soförü olduğu ilişkilerinin ne olduğu kafasını kurcalar. Burada aslında Yılmaz’ın Selvi’den sandığından daha fazla şey gizlediğiyle ilgili ipuçları yakalamıştır.

Yılmaz, görüşmeye giderken Dağhan tarafından takip edildiğini anlayamaz ama Ender bunu fark eder ve Yılmaz’a Dağhan’ı atlatıp başka bir yere gelmesini söyler. Yılmaz, Dağhan’ın tekerleklerini ateş açarak patlatır ve etkisiz hale getirir.

Yılmaz’a Gelen Not!

Ölene Kadar 3 - 8

Bu tehdit üzerine hapishaneden arkadaşına gider, silah kullanmayı öğrenmek istediğini söyler. Silahı kullanırken hırslanmasını sağlayan eski komiser arkadaşı ona her türlü inceliği anlatır ve asla tereddüt etmemesi gerektiğini tembihler. Bunun üzerine Dağhan, Yılmaz’a meydan okumaya karar verir.

Yılmaz’a bir not gelir ve o notu yazanın kendisi olduğunu söyleyen biri onu bir yere çağırmaktadır. Bu yer ilk sahnede gördüğümüz depodur ve silahı dayayan da Dağhan’dır. Sorularının cevabını istediğini, ne gizlediğini söylemesini ister. Boğuşma başlar ama Yılmaz başarısız olur. Dağhan “Eğer gerçeği anlatmazsan, kafana sıkacağım.” diyordur. Bu esnada Selvi de onları izlemektedir. Dağhan’ın tam tereddüt ettiği anda Fahri olduğunu tahmin ettiğim maskeli kişi Dağhan’ı vurur ve Dağhan yere düşer.

Bakalım önümüzdeki bölüm,

Hangi karanlıklar aydınlığa çıkacak? Ve en önemlisi Dağhan’a ne olacak? Yoksa ölecek mi?

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.