Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Ölene Kadar 9. Bölümde Neler Oldu?

Ölene Kadar 9. Bölümde Neler Oldu?

“Gerçek ayakkabılarını giymeden, yalan dünyayı üç kez dolaşır.” demiş Mark Twain. Ender, yıllarca herkese kolayca yalan söylemiş ama Dağhan hakikate bir türlü ulaşamıyor hepimiz haftalardır görüyoruz. Halbuki aradığı tek bir cevap: Gerçekler hep gecikir ama er geç gelir.

Düğümleri bir bir çözen Dağhan, bakalım ne zaman hakikati bulacak? Peki ya bulduğunda?

Şimdi gelin bu soru işaretleriyle birlikte bu bölümde neler olmuş bakalım:

Dağhan’ın Barakasına Ateş Açılıyor!

Selvi’yi teslim etmesi için barakanın etrafını saran adamlar, “Teslim ol” çağrısına uymayınca Dağhan’ın barakasına ateş açarlar. Silahını kuşanmış bekleyen Dağhan ve Selvi’ye ne oldu düşünürken ateş açılmasıyla “Eyvah!” diyerek ekranlara kilitlendik!

Dağhan ve Selvi Kaçarlar!

Tam ne oldu derken, her zamanki gibi tartışan Dağhan-Selvi çiftini gördük ve derin bir “Oh!” çektik. Bir şekilde kurtulmuşlardı. Söylediği bazı yalanların ortaya çıkmasıyla Selvi’ye güvenmekte sorun yaşayan Dağhan, Selvi’yi kırdı.

“Ben senin bu gece yaptığın hiçbir şeyi unutmayacağım. Beni nasıl koruduğunu da, gururumu nasıl kırdığını da!” diyen Selvi’nin kırıldığını anladık haliyle.

Selvi, kendi başının çaresine bakabilirdi. Dağhan’dan ayrılmak için adım attı ancak aynı adamlar yeniden yolunu kesti. Dağhan ise ikinci kez Selvi’yi kurtardı.

Ender’in Kaçırıldığı Haber!

Şahikaların evinde kalan Beril ortadan kaybolmuştu! Beril’in ortadan kaybolması tartışılırken Ender’in kaçırıldığı haberi eve bomba gibi düştü! Haliyle bu durumdan Beril sorumlu tutuldu. Beril’in ise bu işle bir ilgisi yoktu ama pek de üzülmüş sayılmazdı.

Asuman, Tekin’i Arar!

Geçen hafta “Beyefendi” dediğimiz adamın adının Tekin olduğunu ve bu adamın Ender’in babası olduğunu, Asuman’ın telefonuyla öğrenmiş olduk! Tabi babası olduğunu öğrenerek de şok olduk.

Tekin, Ender’i kendisinin kaçırdığını ve artık oğullarının güvende olduğu haberini Asuman’a verdi. Asuman ise güvende olduğu haberiyle mutlu oldu.

Tekin, Olayların İzinde!

Ender’in neden tehdit edildiğini öğrenmek isteyen Tekin, bunun sorumlusunun Dağhan olduğunu öğrenince adamlarını üzerine salmıştı. Yani barakaya gelen adamlar, Tekin’in adamlarıydı.

Tekin, Ender’in sadece bu yüzden Selvi’yi istemediğini, başka nedenlerin olduğunu anlamıştı. Bunun bir gönül meselesinden çok başka olduğunun çok farkındaydı. Eksik parçaları birleştirmek için zamana ihtiyacı var.

Mehmet-Rıdvan Karşı Karşıya!

Dağhan’ın barakası soruşturma kapsamında incelenince, eski komiser Mehmet ile üçkağıtçı Rıdvan karşı karşıya geldi. Eskiden tanıştıklarını anladığımız ikili, birbirlerini iğneleyerek tartıştılar.

Gerçekten neler olduğundan haberi olmayan Mehmet, gizli geçit olduğunu tahmin ettiğim yeri görerek bir bıyıkaltıdan gülerek Dağhan’ın çatışmadan kurtulduğunu anladı.

Mehmet, Dağhan’ı Bulur!

Gürcü Zerdan tüm mafya camiasının başındaki adamdır. Dağhan büyük bir tehlikenin içerisindedir.  Mehmet, Dağhan’ı Gürcü Zerdan’a bulaşmaması konusunda uyarsa da onu durdurmayı başaramamıştır.

Selvi, Saklanırken Dağhan Onu Yalnız Bırakmaz!

Dağhan olayı araştırıyordur. Ancak Selvi ona kırgındır. Dağhan’ın “Seni benden almaya kalkıştılar. Bunu kimin yaptığını öğrenmek zorundayım!”  sözü ise ikili arasındaki gerginliği biraz olsun azaltır.

Bu ikili ne olacak böyle. Bir rahatlayın artık, itiraf edin artık duygularınızı!

“Ne senden vazgeçebilirim ne de elinden sımsıkı tutabilirim!” der Dağhan uyuyan Selvi’yi izlerken. Aslında bence duygularını ilk kez bu kadar belli etti. Selvi’nin sakladığı şeylerin olduğunu hissetmekte!

Nerede Sende O Hamaratlık!

“Lütfün da başımın üstüne, kahrın da…” der Selvi, Dağhan’ı mutfakta görünce. Dağhan’ın da bizim de bir başımız döndü itiraf edelim. Kahvaltı hazırlayan Selvi, Dağhan’ın komik iğnelemelerine maruz kaldı.

Dağhan’ın “Dünyada ne kadınlar var kocalarına yatakta kahvaltı hazırlayan.”  sözüne

 “Kocama neler yapacağımı tahmin bile edemezsin.” diyen Selvi son noktayı koydu!

Seni Terk edip Gitmek Vardı Ama!

Kahvaltı sonrasında Selvi artık gitmek istediğini söyledi. Artık saklanmak istemiyordu. Ancak Dağhan onu bırakmayacaktı. Çünü Selvi’ye zarar gelmesini istemiyordu.

Kokan Selvi!

Güzelliği kadar komikliğiyle de göz dolduran Selvi, bu sefer de kendini koklarken Dağhan’a yakalandı. Birlikte kıyafet seçerken komik dakikaları tam yakaladılar derken Dağhan yine pot kırdı.

“Ben gerçek Selvi’yi isterdim, dürüst Selvi’yi” sözüyle haklı da olsa Selvi’nin yeniden kırılmasına neden oldu!

Odun Kıran Selvi!

Sinirinden ve aslında üzüntüsünden odun kırmaya çalışan Selvi, bu sefer de eline kıymık batırdı.. Çıkarmaya çalışan Dağhan’a söylediği

“Uğraşma boşver. Kalbime dolan kıymıklardan daha çok acıtmıyor.” sözü ne derin bir sözdü! Dağhan yine de yardım etmek istese de Selvi

“Çıkarmaya çalışırsan onların hepsi senin kalbine dolar.” sözüyle ikinci darbeyi vurdu! Bana bir şey sorma, eğer sorarsan sorularının cevabı sen,in canını daha çok yakar deme şekliydi bu söz.

Ancak Dağhan öyle kolay vazgeçmeyecekti. Kara yazısı olan Selvi’nin ve bu yaşananların peşinden gidecekti!

Dağhan bu, asla hiçbir şeyden vazgeçmez.

Beril, Geçmişi Hatırlar!

 

Selvi ve Dağhan bunları yaşarken Beril de geçmişten kopamıyor. Hamile olduğunu, bunu Dağhan’a söylediği zamanları hatırlıyor. Oğlunu verdiği için oldukça pişman Beril. Beril’in geçmişi hatırlamasıyla oğlu Özgür’i Fahri’ye verdiğini de kesinleştirmiş olduk üstelik! Ancak Beril şimdi ne yapacak?

Asuman Hanım’la da konuşan Beril, Asuman’ın bir şeyler sakladığının farkında. Beril’in telefon konuşmasını dinlediğini anlayan Asuman ise Beril’in o konuşmada neler duyduğunu öğrenmenin peşinde!

Beril ise bu konuda Şahika’dan yardım alır. Asuman’ın telefonda Ender’den haber almış gibi sevinmesi ancak gizlemesi dikkatini çekmişti. Beril, babasının ölümüyle ilgili Asuman’ın bir şeyler karıştırdığından şüpheleniyordur.

Mehmet, Yılmaz’a Gider!

Mehmet, Yılmaz’a blöf yaparak neler olduğunu çözmeye çalıştı. Dağhan’ın, Selvi’yi ve Ender’i kaçırdığını söyleyince, Yılmaz tutuştu.

Sabiha Hanım Tedirgin!

Sabiha Hanım ise eşi Halil’den sonra çocuklarını da kaybetmekten korkuyor! Herkesin güvende olması için ise çözümü olanların unutulması. Peki bu mümkün mü?

Sabiha, Asuman’a Gider!

Anne yüreğiyle Asuman’ın kapısına giden Sabiha, oğulları arasındaki husumeti tatlıya bağlamak istedi. Ama Asuman, tüm küstahlığıyla bunu polisin çözeceğini söyleyince Sabiha Hanım da ağzının payını aldı!

Yılmaz-Fahri Buluşması

Neler olduğunu öğrenmek isteyen Yılmaz, Fahri’nin her koyun kendi bacağından artık demesiyle deliye döndü. Yılmaz da Dağhan’a kısasa kısas yapacak ve onun kız kardeşini kaçıracaktır. Ayşe’nin etrafında neden dolandığını merak ediyorduk şimdi açıklığa kavuştu.

Mehmet ise Yılmaz’ı takip etmektedir.

Zakire Teyze, Dağhan’ın Evini Basar!

Zakire Teyze, öfkeyle Dağhan’ın ailesinin evine geldi. Selvi’nin kaybolmasından Dağhan’ı sorumlu tutuyordu. Selvi’nin başına bir şey gelirse bunun hesabını soracaktı!

Selvi, Tekin Zerdan’ı Öğrenir!

Selvi, Dağhan’dan peşinde Tekin Zerdan olduğunu öğrendi! Bakalım araştırmasından neler çıkacak?

Dağhan’ın Planları

İşin ucunda Tekin Zerdan da olsa ölüm de olsa yolundan dönmeyen Dağhan, bu işi çözmekte kararlı. Mehmet’in Yılmaz’a gitmesini Dağhan planlamıştı. Yılmaz’ın paniklemesi Selvi’yle özel bir bağının olduğunu ispatlamıştı. Mehmet, “Elindeyken Ender’i öldürseydin her şeyin kolay olacaktı” dediğinde Dağhan bir oğlunun olduğunu Mehmet’e söyler.  Mehmet şok olmuştur.

Dağhan’ın ise başka planları vardı!

Beril, Özgür’le Buluşur!

Beril ne karıştırıyor diye düşünürken, Beril’i Özgür’ün yanında buluruz. Özgür’ü hamburgerle kaçırır ve planını uygulamaya başlar. Ama bu planı kuran da tabi ki Dağhan’dır. Bunu yapmasını Beril’e Dağhan söylemiştir.

Dağhan, son anda Ayşe’yi kurtarır!

Yılmaz, tam Ayşe’ye zarar verecek hatta belki de kaçıracakken Dağhan duruma el koyar. Yılmaz, Selvi’nin nerede olduğunu merak ediyordur. Böylece Yılmaz-Selvi bağlantısının ne kadar güçlü olduğu anlaşılır.

Yılmaz, Selvi’nin neden bu kadar önemli olduğunu “Kardeşim gibi severim, bana çok iyiliği dokundu.” diyerek açıklamaya çalışmıştır ancak Selvi’ye ulaşması için Dağhan’dan haber beklemesi gerekiyordur!

Muzaffer, Sabiha’nın Evine Gelir!

Muzaffer Bey Sabiha Hanım’ın evine gelerek bu husumeti bitirmek için adım atar. Eğer Ender’i Dağhan kaçırdıysa serbest bırakmasını istiyordur. Ancak Sabiha Hanım, Dağhan’ın bunu yapmadığına emindir.

Dağhan Eve Gelir!

Dağhan’a babasının hesabını sormasını istemez anne Sabiha Hanım. Oğlunu da kaybetmek istemez.

“Ben seni katil olasın diye mi doğurdum. Yarın bir gün baba olacaksın, o ellerle mi oğlunu seveceksin!” diyerek endişesini anlatır ve Dağhan’ı düşündürtür.

Ender, Tekin’le Konuşur!

Tekin tam bir mafya edasıyla olayın peşine düşmekte gecikmez ve Ender’i konuşturur. Ender, kendisinin Sezai Karalı’yı öldürdüğünü ve bunu da kendinin Muzaffer’in öz oğlu olmadığını öğrendiği için yaptığını söyler.

Mafya babası Tekin’in şoke eden teklifi kanımı dondurdu. Bu cinayeti Ender’in işlettiğini bilen herkesi öldürmeyi teklif eder Tekin.

Yani bu söz Ender babasına çekmiş dedirtti cidden!

Tekin, Herkesi Öldürmekte Kararlıdır!

Ender’in işlediği cinayeti bilen herkesi öldürme konusunda karar veren Tekin, isimleri kağıtlara yazarak bu işe karışanlardan ilk kimin öleceğine karar vermek ister. İlk talihli(!) Rıdvan’dır.

Mehmet, Tekin’i Arar!

Tam o anda ikinci bir şok gerçekleşir ve Dağhan’ın en yakınındaki Mehmet, Tekin’i arar. En kısa zamanda görüşmeleri gerektiğini söyler. Buluşma gerçekleşir, çilingir sofrası kurulur.

Tekin, Dağhan’ı koruyup kollayanın Mehmet olduğunu biliyordur. Mehmet ise Tekin’den yardım ister ve neden Ender’i koruduğunu merak eder. Tekin, Mehmet için her şeyi yapabilir ancak bu durum Ender haricinde geçerlidir.

Derin dostluk bu anlaşmazlık yüzünden biter. Kılıçlar çekilir. İşler ileride bayağı kızışacak gibi gözüküyor. Sadece Dağhan’ın değil artık Mehmet’in de hayatı tehlikede.

Yuvana Dön!

Özgür’ü de alıp Dağhan’la buluşan Beril, hayal kırıklığına uğrar. Dağhan, Beril’e oğlunu da alıp evine Ender’in yanına dönmesini söyler.

Beril, Ender’den Özür Diler!

Beril, Dağhan’dan aldığı darbeyle Ender’e sımsıkı sarılır. Özgür ve kendisine, bir aile olması, aradaki buzların erimesi için bir şans daha ister.

Yüzleşme Vakti!

Yılmaz, Dağhan’ın talimatıyla Özgür’ün Beril ve Ender’in elinde olduğunu söyler. Herkesin yüzleşmesini isteyen Dağhan, onları planıyla bir araya toplar. Dağhan, Yılmaz’ın yardımıyla olayı anbean izlemektedir.

Rıdvan Vurulur!

Rıdvan tam Selvi ve Dağhan olayları izlerken, Tekin’in talimatıyla vurulur. Dağhan da şok olur.

Tam Vildan konusu konuşulurken Rıdvan vurulduğu için, Selvi bunu Dağhan’ın yaptığını zanneder ve neyi bilmek istiyorsa her şeyi anlatacağını söyler.

Dağhan bilmeden bir taşla onlarca kuş vurmuştur aslında. Tabi Tekin’in kazdığı kuyudan sağ çıkabilirse!

İtiraf Gecikmez!

Dizi her geçen hafta beni daha fazla şaşırtmaya devam ediyor sevgili izleyenler! Bu hafta da kurgusuyla, olayların gidişatıyla oldukça etkiledi beni. Yine heyecan doruktaydı, hep de dorukta kalmayı bölüm sonuna kadar başardı.

Tekin neler yapacak? Kağıda yazılan isimlerde kuradan çıkan sırdaki isim kim olacak? Mehmet, Tekin’e direnebilecek mi? Dağhan sonunda hakikati öğrendi, peki şimdi ne yapacak? Dağhan, Selvi’yi sevmeye devam edecek mi? gibi onlarca soru işaretiyle birlikte bu haftayı kapattık.

Hem Selvi’ye hem de mazisi kalbinde bir yara olanlara “İncesaz”ın sesinden bu güzel şarkıyı armağan ederek yazımı noktalalıyorum. Hoşçakalın!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.