Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Osmanlı Yeni Bir Diziyle Yeniden Dünyaya Açılıyor: Yeniçeri Ağacı

06.04.2017
Osmanlı Yeni Bir Diziyle Yeniden Dünyaya Açılıyor: Yeniçeri Ağacı

Ülkemizde son yıllarda Osmanlı Devleti’ni konu alan tarihi diziler bir hayli revaçta. Muhteşem Yüzyıl, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Diriliş Ertuğrul ve Payitaht Abdülhamid derken tüm geçmişimiz televizyon ekranlarına taşınmış oldu. Bu trende yeni bir ilave de Amerika merkezli olan bir Türk film şirketinden geliyor. Los Angeles merkezli olan Karga Seven Pictures yeni bir Osmanlı dizisi ile ekranlara gelecek. Ancak bu kez biraz farklı çünkü dizinin dili İngilizce olacak. Nedeni ise oldukça gurur verici. Dizi dışarıya pazarlanacak. Üstelik bu yeni Osmanlı dizisi Jason Goodwin’in Osmanlı Devleti’nin tarihini anlatmış olduğu “The Janissary Tree” yani Yeniçeri Ağacı eserinden uyarlanıyor. Kitapta, 1830’lu yıllarda İstanbul’da yaşayan ve hadım edilmiş olan casus dedektif Yaşid’i konu alıyor.

Üstelik dizi bir hayli iddialı geliyor. İlk defa Türk bir yapımcıdan İngilizce içerikli olarak Türkiye’de bir dizi yapılacak. Aynı zamanda bu yeni Osmanlı dizisinin kadrosunda Türk ve yabancı oyuncular birlikte rol alacaklar. Yapım şirketinin ortaklarından olan Emre Şahin, özellikle Türkiye’de dizi çekilmesinin maliyet bakımından Amerika’ya oranla çok daha uygun olduğunu söylüyor ve Türkiye’nin dış dünyaya kendisini kanıtlamasına yardımcı olmak istediklerini belirtiyor.

Ne diyelim; dileriz, bizlerin çok fazla ilgisini çeken şanlı tarihimiz dış pazarda da bu yeni diziyle oldukça büyük yankı uyandırır. Şimdiden heyecanla dizinin çekilmesini ve yayınlanmasını bekliyor olacağız.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.