Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Payitaht Abdülhamid Ne Zaman Başlıyor?

25.01.2017
Payitaht Abdülhamid Ne Zaman Başlıyor?

TRT 1’in yeni dizisi Payitaht Abdülhamit’ten ilk fragman yayınlandı. 24 Şubat’ta ilk bölümüyle ekrana gelecek olan tarihi dizi Osmanlı imparatorluğunun var olma mücadelesine damgasını vuran Sultan Abdülhamit Han’ın hayatını anlatacak. 33 yıl boyunca tahta kalan ve Ulu Hakan unvanını taşıyan Abdülhamit Han’ın hayatı dev kadrosuyla Es Film imzası ile ekrana gelecek.

Kocaeli Seka Film Platolarında çekimleri başlayan dizinin yönetmenliğini “Kurtlar Vadisi”, “Elveda Rumeli” gibi dizilerin de yönetmenliğini üstlenen Serdar Akar üstlenecek. “Ihlamur Altında”, “Tatar Ramazan”, “Bir Çocuk Sevdim”, “Babam ve Ailesi” ve en son TRT’nin mini dizisi “Son Destan” gibi projelerde yer alan Bülent İnal ise Abdülhamit karakterini canlandıracak.

Senaryosunu Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un kaleme aldığı dizi Abdülhamit Han’ın son 13 yıllık padişahlık dönemini ekrana yansıtacak. İmparatorluk döneminin en çok tartışılan ve merak edilen dönemi olan Abdülhamit han dönemi Batılı devletler yeni yüzyılı kendileri için tasarlarken karşılarına dikilen yürekli bir adamın öyküsünü anlatacak.

Başrollerinde Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt’un yer alacağı dizide 400-500 kişilik bir kadronun yer alması planlanıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.