Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Pilot Olacakken Oyuncu Oldu! Maraşlı’nın Yıldızları Burak Deniz ve Alina Boz Aslında Bambaşka Yollardan Geçti

27.04.2021
Pilot Olacakken Oyuncu Oldu! Maraşlı’nın Yıldızları Burak Deniz ve Alina Boz Aslında Bambaşka Yollardan Geçti

Sevilen dizi “Maraşlı”nın başrol oyuncuları Burak Deniz ve Alina Boz, son dönemin en yetenekli ve iyi oyuncuları arasında. Ama aslında bambaşka yollardan geldiler!

Alina Boz Burak Deniz

ATV’nin ilgiyle izlenen dizisi “Maraşlı”, sezona geç başladı. Geçen yazdan beri konuşulan projenin tutup tutmayacağı çok merak ediliyordu. Teknik ekip ve oyuncu kadrosundan yana şüphe yoktu ama “Maraşlı” bu sezon ekranda fırtınalar estiren dizilerden çok farklıydı. “Kırmızı Oda” ve “Masumlar Apartmanı” gibi televizyona bambaşka temalar getiren diziler, “Sadakatsiz” gibi klasik ihanet hikayeleri ve “Uyanış: Büyük Selçuklu” gibi tarihi diziler ekranı etkisi altına almıştı. Neyse ki, “Maraşlı” da haftanın en zor günlerinden biri olan pazarteside tutunmayı başardı!

Dizinin sezona geç ama güçlü başlamasının en büyük faktörlerinden biri de başrol oyuncuları. Burak Deniz ve Alina Boz, son dönemin en yetenekli ve yıldız ışığına sahip oyuncuları arasında sayılıyor. İkisinin ışığı kombo yapınca, ortaya ekranın en sevilen dizi çiftlerinden biri çıktı. Mahur ve Celal, dizi zorunlu olarak Covid-19 arası verdiğinde bile Twitter’ın ilk sırasındaydı!

Pilot Olacakken Direkten Döndü

İronik olan durum Alina Boz ve Burak Deniz’in oyunculuğa sonradan karar vermesi! Malum, bir dönem ülkenin en büyük tartışmalarından biri, “Eğitimsiz oyuncu olur mu?“ydu. O aşamayı televizyonda çoktan geçtik, artık konservatuvarlılar ekranda daha az yer tutuyor desek yeri! Burak Deniz ve Alina Boz da oyunculuğa sonradan karar veren isimler.

Alina Boz

Alina Boz, Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümünden mezun. Böyle bir okul olduğunu bile muhtemelen yeni duymuşsunuzdur! Bölümün adı hostesliği çağrıştırsa da Alina Boz aslında pilot olmak istiyormuş. Ama okula başlar başlamaz “Cesur Hemşire” dizisine seçilince çocukluk tutkusu olan oyunculuğa dönmüş. Daha sonra da Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü bitirmiş.

İlle de Sanat!

Burak Deniz

Partneri Burak Deniz de çocukluğundan beri oyuncu olmak istiyordu. Ama konservatuvar yerine Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Sanat Tarihi okudu. Bunun sebebini de, “Aslında başlarda konservatuvara gitmek istiyordum. Önümde kısa bir süre vardı ve sınavlara hazırlanamayacağımı fark ettim. Sanattan bağımsız bir şey okumak istemediğim için sanat tarihine karar verdim” diyerek açıklıyor. Okulunun setler olduğunu söyleyen ünlü oyuncu, set dışında da workshoplar ve oyuncu koçlarıyla çalışarak kendini geliştiriyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.