Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Poyraz Karayel 72.Bölüm: Deliliğin En Aşık Hali

Sezon:3 BAi??lA?m:72

Poyraz Karayel 72.Bölüm: Deliliğin En Aşık Hali

Sevdiği anda delirmeye de başlarmış insan. Sevmek öylesine büyük bir duygu olarak yüreğine otururmuş ki dayanamaz aklını kaybedermiş. Poyraz Karayel diyince iki şey akla gelir ne tesadüf ki. Aşk ve delilik. Çünkü sık sık ikisinin birleştiği ikisinin birbirinden ayırt edilemediği bölümler yaşıyoruz.

czqcgjbxeaid_ah

Eda aşıktı. O yüzden delice şeyler yapıyordu. Geçen bölüm bir soru sormuştum. Eda Kerem’e aşık aşık olmasına da Kerem ne kadar seviyordu bizim kızı? Öyle ya Kerem’i görmemiştik severken. O da Eda kadar deli miydi? Deliymiş. Ama Eda’ya olan sevgisinden değil. Kendine olan sevgisinden.

“Ben de işime aşıktım eskiden” dedi Kerem. Kerem sen işine değil kendine aşıktın dürüst ol dedim. İçimden de değil. Dostdoğru televizyona dedim. Poyraz Karayel izlemek de deliliğin bir haliydi ne de olsa.

Kerem işine aşıkken bile kendine aşıktın kabul et. Başarılarına, sahip olduğun o güce aşıktın. Şimdi sen nasıl vurdun ya Eda’yı arkasından işin de seni öyle vurdu arkandan. Kendine layık göremedin bu ihaneti ne kadar severse insan nefreti de o kadar büyük olurmuş. Bir intikam planına girdin, kurbanında seni en çok sevendi. Yani Eda’ydı.

Ve Eda. Ah Eda ah. Hadi Poyrazım Karayel’e ihanet ettin etmesine de bari doğru adam için ihanet etseydin. Dostluğun değil sevgin değerli olurdu en azından.

Diyorum ya sevmenin fazlası delirmek diye. İşte öyle delirdi ki Eda, gözü gorevini de Poyraz’ı da göremez oldu. Sonucu ise arkasından vurduğu Poyraz’ın kurtuluşu olmasıydı.Zira sevgilisine “Beni kurtar” oyunu oynayan sevgili Kerem, gönderdiği video da ellerini bağlamamıştı. Bu ayrıntı ise tabi ki Poyrazım Karayel’den kaçmadı.

czqdgr1weaac5i4

Poyraz, Eda’ya yardım ederken diğer yanda yaşadığımız şu Çınar vakamız var elbette ki. Bir insanın gözü döner de öyle mi döner Çınar. Aysegül’ün Çınar karşısında savunmasız kalışlarını da anladım mı? Anlamadım tabi ki de. Ayşegül sen Poyraz’la ne olaylar ne maceralar yaşadın. Bir Çınar Bey’imizin evliliği “gerçek”bir evliliğe çevirme çabasında mı çaresiz kalacaksın?

Çınar ise annesinden etkilenen erkekler listesinde ilk sırayı zorladı bu bölüm. İnsan her şeyden etkilenir, başkasının gazına gelir de evlendiği eşiyle birlikte olup olmama konusunda gaza gelir mi? Gelirmiş. Nevra’nın torun isteğine hiç sorgulamadan cevap veren Çınar, evli,mutlu ve çocuklu olma hayallerinin Ayşegül’le olmayacağını ne zaman anlayacak acaba?

czqlgj9w8aehto0

Nevra’da bir kötü kadın karakter olarak gönlümü çalmakta. Nevra’nın yaptıklarını benimsemiyorum ama onu sevmekten de kendimi alamıyorum. Bakışlar, sözler kötü karakterleri bu kadar güzel oynamayın ne olur dayanamıyorum, seviyorum.

Sinan bu kadar tatlı olmak zorunda mıydı bu bölüm? Ajan olma çabaları, Nevra’nın mektuplarını buluşları bir yana bir de kitli kaldığı Nevra’nın odasından kurtulup bunu Despina, Meltem, Zülfikar’ı toplayıp anlatmasına ne demeli? Nevra’nın tehdit kayıtlarını bulamadın ama olsun Sinan, Karayel olduğunu kanıtladın. O daha güzel oldu.

Tehdit kaydı dedim de Despina’yı hatırladım şimdi. Despina, Bahri için bir adam öldürdü. Ölüm konusunda olmasa da, zira Bahri’nin yanında olmak ölümü kanıksamak demek, suçlanma konusunda biraz hassas. Bahri’nin de dediği gibi en ufak bir şüphede saklayamaz söyler her şeyi. Nitekim niyetlenmiyor da değil. Despina’yı bir kenara bırakırsak Songül bu olayda sadece Despina’yı değil beni de güldürdü. “Bu eve geldiğimde patates bile soyamazdım, şimdi az kalsın ceset gömüyordum.”empatisi Despina’yı eminim çok rahatlatmıştır.

Songül’e ne oldu bu bölüm? Kaç bölüm önce ettiğini buldu ben diyim. Sadrettin’den boşanmak için tuttuğu kadını hatırlar mısınız? Ben hatırlarım. Ne olursa olsun kimse aşkla kandırmamalı bir insanı. Sadrettin ilk defa birisinin kendisini sevdiğini zannedip büyük bir yalanın ortasına düşmüştü zamanında. Songül’de Fatih’le benzer bir olayın daha kötüsünü yaşadı. Melis’in gözlerini açmasıyla Fatih’in ihanetini anladı Songül. Ancak Fatih’ten kolay kolay da kurtulamadı tabi. Songül’ü kaybeden Fatih parasız kalınca kimden yardım istedi dersiniz? Sadrettin’den elbette.

Melis de ne çok şaşırtıyor. Babası öldü, okuldakiler benim hakkımda konuşuyor dedi. Babasının ölümünde çekmediği acıyı Fatih’in ihanetinde çekti. İhanet, ölümden daha beter geldi ona. Bir de hırslandı intikamını aldı, bir de bunalıma girdi ben Fransa’ya dönüyorum dedi. Bu hayatta Melis rahatlığın olsun dünya yansa umursamazsın, hayat sana güzel be Melis.

Zülfikar ve Karayel kardeşler bir araya geldiğinde ortaya ne güzel olaylar çıkıyor değil mi? Meltem ve Poyraz’ın Çınar’ın adamı Bülent’ten kurtulma çabaları kahkahalar attırdı bana. Karayellerin ürettiği üst düzey çözümlere karşı Zülfikar’ın çözümü de şahaneydi. Üstelik daha kesin bir sonuçtu. “Sen sevgilimin fotoğraflarını mı çekiyorsun?” kıskançlığıyla Bülent tehdidi de bir süre engellendi. İyi ki varsın Zülfikar.

czqr3bqwgaacko4

Bu Orhan Solmaz’ı araya kadın kim? Onu bilmiyoruz ama galiba Orhan Solmaz’a çok yaklaştık. Nevra’nın odasından çıkan aşk mektuplarından Çınar’ın babasının baş harflerini bulduk. O.S. Galiba Orhan Solmaz çok uzağımızda değilmiş.

Ve Mümtaz. Poyraz’ın duaları sonunda kabul oldu. Allah belasını veriyor Mümtaz’ın. Nevra’nın tehdidiyle istihbarat şu an Nevra’nın elinde diyebiliriz. Mümtaz’ın birlikte olduğu kadın bir Rus ajanıymış zira. Vatanını ihanet eden sevgili Mümtaz bakalım daha ne belalar açacak başımıza.

Öyle böyle bir bölüm daha atlattık. Yeni bölümünde ise anlaşılan yine hüzün var. Daha fragmanda ağlamaya başladım bölümde neler olacak bakalım…

TEGV’e verdiği destek için de ayrıca teşekkürü hak ediyor tabi ki sevgili dizimiz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.