Connect with us

Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Poyraz Karayel 75.Bölüm: Eskiden Buralar Hep Hayaldi

Poyraz Karayel

Poyraz Karayel 75.Bölüm: Eskiden Buralar Hep Hayaldi

Yeni bir hayata başlamak. Siz bunu ne kadar isteseniz de eğer ortam ve şartlarınız buna imkan vermiyorsa imkansız bir hale gelmek zorundadır. Yeni bir seneye, yeni bir işe, yeni bir haftaya hatta okul hayatında yeni bir döneme başlarken verilen o idealist kararlar o nedenle sonuca ulaşmaz. Şartlarınız aynı kaldığı sürece yenilik neredeyse imkansızdır. Siz isteseniz de başkaları istemez, siz uğraşsanız bile içinde bulunduğunuz şartlar sizi her an o huzurlu hayatınızın içinden çekip alır.

Mesela, 2017’e başlarken ne umutlarla başlamıştık öyle değil mi? “2016 bir an önce bitsin, nasıl bir seneydi bu” diye söylenirken 2017’nin yeni bir hayat olacağını bir an için hayal ettik, öyle istedik. Ancak sadece tek bir rakamın değişmesi her şeyin tam tersine dönmesi demek değildi. Şartlar ve ortam aynı kaldığı sürece senelerin önemi yoktu.

O yüzden her ne kadar Ahmet Poyraz Karayel’imiz yeni umutlarla yeni bir hayata başlamak istese de Çınar, Nevra hala vardı ve intikam almak için hamle yapacaklardı. Poyraz, Bülent’i buldu. Yeni hayatında yepyeni bir başlangıç yapmak istediği için Bülent’i öldürmedi. Kampanyadan yararlanıp kurtulan Bülent ise hayatının bağışlanmasını yine Nevra’nın oyunlarına alet olarak Poyraz’a ödeyecekti.


Poyraz, Bülent’ten bir şekilde kurtulsaydı, Nevra ve Çınar’ın karşısına çıkmasıyla her şey bir nebze daha kolay olurdu. Çünkü onların karşısına çıkarak hem kendisini hem de çevresindeki herkesi hedef göstermiş oldu. İlk olarak Eda yakalandı, sonra ise Meltem’in üzerine oyunlar çevrilmeye başlandı.

Poyraz, Nevra ve Çınar’ın karşısındayken Ayşegül ise başka bir sorunla uğraşıyordu. İsa. Taş Kafa, İsa’yı elbette şikayet etmedi. İsa ise yaşadığı olaydan sonra Taş Kafa’ya büyük bir haksızlık yaptığının farkına vardı. Bir insanı sevdiğimizi anladığımız en iyi zaman onu kaybetmeye yakın olduğumuz zamanmış. İsa için de öyle oldu. Taş Kafa’nın öleceğini, hele ki kendisi yüzünden öleceğini düşündüğünde Taş Kafa’ya ne kadar değer verdiğini de anladı.

Taş Kafa şikayetçi olmasa da lokantanın sahibi olay kendisine yapılmış gibi şikayetinden vazgeçmedi. Çünkü o da lokantasını işgal eden ve ekmeğine musallat olan mafyalardan çok çekmişti. İsa’yı kendisine zulmeden mafyaların yerine koydu. Böyle bir çocuk büyüyünce ancak onlar gibi olabilirdi. Adeta o adamlardan alamadığı intikamı İsa’dan almaya çalışıyordu. Bahriler bu olayı her ne kadar çözmeye çalışsa da Zülfo,Saadettin ve Taş Kafa’nın sorun çözme biçimleri lokanta sahibini ikna edecek yöntemler değildi. Adam zaten zulmü ve şiddetti görmüştü. Bunun intikamını alıyordu.

poyraz karayel 75.bölüm

Hakim Bey, durun, açıklayabilirim.

İsa hapse girdi. İsa’nın hapiste olması ise çocuk mahkumların nelerle uğraştığını bize gösterdi. Baklava çalıp hapse düşen çocuk detayı ise muhteşemdi. Yıllar önce baklava çaldığı için polise verilen çocuğu hatırlattı bize. Yine Poyraz Karayel, Poyraz Karayelliğini yaptı yani. İsa’nın hapse giderken kafasındaki en büyük endişesinin de “Beni okuldan atarlar mı?” olması da beni ayrıca yaraladı. Çünkü hapiste üvey babası, kendisine yapılan kötülükler yüzünden suç işlemek zorunda kalan çocukları görünce hayatlarına aldıkları darbeye üzüldüm. Daha çocukken hapse giren bu çocuklar eğitimlerinden yıllarca uzak kalıp bir de sabıkalı olarak hapisten çıktıklarında ne yapabilirlerdi ki? Para kazanamadıklarında, hiçbir yerde iş bulamadıklarında yaptıkları tek şey yeniden suç işlemek olurdu. İyileşemezler aksine gittikçe daha kötü olurlardı. Çünkü kimse kötü bir insan olarak doğmaz. Kimse bir suçlu olarak doğmaz.

Bahri Umman’ın kızı Ayşegül Umman, “konuşarak” sorun çözme konusunda Umman ailesinde en başarılı insan olduğu için bu sorunu da kolaylıkla çözdü. Bahrilerin iletişim kurma biçimlerine nazaran oldukça insancıl bir şekilde lokanta sahibiyle konuşan Ayşegül, onun şikayetini geri almasını sağladı. Çünkü mafyaya bulaşan insanların çocuklukları hep sevgisiz geçmişti. Eğer lokanta sahibi İsa’yı cezalandırırsa sadece yeni bir kötü adam daha yaratacaktı.

Velhasıl, ne demişti Poyraz’ımız Karayel’imizin dediği gibi “Gecenin en karanlık olduğu an güneşin doğuşuna en yakın zamandır.” İsa için de öyle oldu. Kurtulamayacağı sandığı hapishaneden Ayşegül’ün beklenmedik konuşmasıyla kurtuldu.

Poyraz’ın iş arama çabaları ise yeni bölümün en eğlenceli anlarındandı. Hayallerde ünlü bir yıldız olmak olsa da hayatlar Menekşe pavyondu. Poyraz, en acıklı şarkılarıyla pavyon eğlencesine yeni bir alternatif getirirken Zülfo,Saadettin ve Taş Kafa’nın geceyi olaylı bir bitirişle tamamlaması Poyraz’ın kariyerini başlamadan bitirmesine neden oldu. Ama güzel eğlendik.

Eda konusu ise beklemediğimiz bir yere gidiyor. Kerem’in ölmeden önce söylediği “O yaşıyor” cümlesindeki “O” meğerse Eda ve Kerem’in kızıymış. Eda’nın hamileyken vurulmasıyla öldü zannettiği bebeğini Kerem kaçırmış. Belli ki yaşadığı bu olay kızına da ileride bir şey olur düşüncesi yaratmış. Zaten Kerem’in istihbaratın karşısında yer almasına sebep olan da muhtemelen bu olaymış. Çünkü Eda bu olay sonrası Kerem’i de bir daha görmemiş. Tam 5 yıl 9 ay önce.

Unutmayalım ki Poyraz Karayel tam 2 yıl ileriden gidiyor artık. Poyraz’ın kaybolması ve 2 yıl sonra dönmesiyle zamanda ilerleme de gerçekleşmişti. Eda’nın kızının yaşında da bu detaya dikkat edilmiş belli ki. Çünkü 14 Nisan 2013’de doğmuş Eda’nın kızı. Bu tarih ise tam 5 yıl 9 ay önceymiş. Hesaplayınca da tam 2019 yıllına ulaşıyoruz. Tam 2 yıl sonrası yani. Ne diyelim Poyraz Karayel’in 3.yılı kutlu olsun o zaman. (bkz:Devlet Bahçeli style)

Eda’nın kızının yaşıyor olması ise Nevra’nın tam bu konuda devreye girmesine neden oldu. Kerem-Eda ilişkisini öğrenen Nevra, Kerem’in hayatı hakkında bildiği detayları Eda üzerinde kullandı. Eda’nın kızı gerçek ailesi zannettiği bir aileyle mutlu mesut yaşıyordu. Eda, Nevra’ya bilgi verdikçe ve Nevra’nın planlarını gerçekleştirdikçe kızına da ulaşabilecekti. Eda’nın kızının fotoğrafını görmek için verdiği bilgi ise Mümtaz’ın ikili oynadığı, istihbarattan kopmadığı gerçeğiydi.

Nevra’nın Çınar’ın öfkesi üzerinden kurduğu plan ise gerçekten şaşırtıcı olandı. Eda’nın Poyraz’ı tavlamasının ya da tavlamaya çalışmasının sonuçları gerçekten merak edilesi. Poyraz’ın Eda’ya aşık olmayacağına emin olsak da yeni bir kıskançlık fırtınası yaratacak belli ki bu olay. Ayşegül’ün, Eda’nın “Poyraz bir süre sen de kalacağım.” cümlesini duyduğundaki bakışı zira buna işaretti.

poyraz karayel 75.bölüm

Benden nefret et ama bana acıma Ayşegül

Çınar’ın öfkesi ise dinmedi, dinemedi. Evet belli noktalarda hak verdim. Ayşegül, Poyraz’la karşılaştığında Çınar’la konuşsa Çınar böyle olmayacaktı. Ancak Ayşegül henüz sevdiği adamın yaşadığı şokunu atlatamadan Çınar’a koşup bunu söyleyemezdi. Tek hatası İsa’ya ciğerini vereceğini söyleyen Çınar’a üzülmekti. Daha doğrusu bunun arkasına saklanıp gerçekleri anlatmamasıydı.

Çınar’ın ise her geçen gün nefretle beslendiğine inanıyorum. Ayşegül’ü öldürmek isterken şimdi onun kendisinden nefret etmesini istiyor. Gittikçe küçük bir Nevra görüyoruz – Elbette bir Nevra Sayguner kolay yetişmiyor-

Gelelim Nevra’nın Mümtaz görevine. Mümtaz, Osman Sarıdağ isimli birini kaçırmaya gittiğini zannederken aslında onunla birlikte Zafer Biryol’un kardeşi Savaş Biryol’u kaçıracağından habersiz. Nevra’nın gizli aşkı “O.S.” Osman Sarıdağ mı şeklinde bir şüphe de uyanmadı değil aklımızda. Ancak Osman’ın Savaş’a “Ben önemli biri değilim, senin kaçman önemli” tarzındaki cümlesini anlamadım. Nevra’nın büyük aşkının önemli olmaması gibi bir ihtimali yok zira. Bu konunun kesinleşmesini Osman ve Nevra karşılaşınca anlayacağız.

Son olarak Orhan Solmaz Taş Kafa çıktı ya onu ne yapacağız? Hayatımızın şoku o anlarda yaşandı sanırım. Televizyonda duydum, bir de kanalın yüklediği videoda da defalarca dinledim. Valla benim Orhan Solmaz diyor Taş Kafa.

Zülfikar’ın Orhan Solmaz’ı bulacağı belliydi ama Taş Kafa olması cidden sürprizdi. Orhan Solmaz’ı arayan kadının neden Zülfo, Taş Kafa’yı takip ettiği de belli oldu. Şimdi tek sorun kaldı Orhan Solmaz’ı arayan kadın kim?

Songül ve Fatih yakınlaşmasının ise üzerinde durmak istemiyorum. Songül zaten en ufak bir sevgi kırıntısında kendisini kaptıran bir insan. Fatih ise son zamanlarda ona acıdı, üzüldü mü ne olduysa bir anda aşık oluverdi. Ya da sadece etkilendi. Ancak Songül yine sıyrılır olan Fatih’e olur.

Yeni bölümlerde görüşmek dileğiyle!

Poyraz Karayel 75.Bölüm Galerisi

 

 

 

Yazar, çizer en çok da okur. Dizi izlemediği zaman onu kitap okurken görebilirsiniz. Okumadığı zaman ise dizi izler. Ne kitaplarda ne de dizilerde tür ayırt eder. Eline geçen her şeyi okur, gözüne takılan her şeyi izler. En büyük hayali ise bir gün Vosvos'una binip dünya turuna çıkmak.

Yorum İçin Tıklayın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Poyraz Karayel

To Top