Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Poyraz Karayel 77.Bölüm: Hepsi Manyak Bunların*

Poyraz Karayel 77.Bölüm: Hepsi Manyak Bunların*

Poyraz Karayel’de birçok cümleyi kenara not edebilir, kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz. Poyraz’ın hastanede “Hepsi manyak bunların!” cümlesi oldukça doğal olduğu gibi tam da yerinde söylenmiş bir cümleydi. Meltem’i ziyaret ettiği akıl hastanesindeki hastalar değil dışarıda kendisini akıllı zannedenler “manyak”tı asıl. Poyraz Karayel’de herkes biraz manyaktı.

Geçen bölüm Eda’nın neden gidip tüm gerçeği Ayşegül ve Poyraz’a söylemediğini sormuştum. Bu bölüm Ayşegül’ün meğer her şeyden haberdar olduğunu öğrendik. Tamam dedim, Eda’nın günahını almışım, söylemiş işte kızcağız. Meğer söylememiş. Ayşegül, kütüphanedeki kamerayı görüp kendisi anlamış Eda’nın tehdit altında olduğunu. Poyraz’a da durumu belli edince numaradan yapılan bir kavgayı izlemişiz. Eda’nın yerine Ayşegül’ü istihbarata mı alsalar ne?

C3B6N3vWQAAkYvB

Sonunda Poyraz bizim kaç bölümdür sorduğumuz soruyu da sordu Eda’ya. “Kızın senin olduğuna emin misin?” Eda hiçbir şeyden emin olmadan belki de tanımadığı bir kız için savaşıyordu. Nevra’nın her dediğini yaparken aslında boş bir amaçla da yapıyor olabilirdi. Yaptıkları da öyle kolay şeyler değildi üstelik. Ancak Eda en küçük bir umut için bile savaşmaya hazırdı.

Kaçırılan Taş Kafa ise “Hepsi manyak bunların” cümlesinin doğrudan muhatabıydı.  Geçen bölüm Orhan Solmaz’ı arayan kadının kuzusunu aradığını öğrenmiştik. Bu bölüm bir kuzunun nelere mal olabileceğine şahit olduk. Bekarlığa veda gecesinde canı sıkıldığı için karşısına çıkan kuzuyu dertleşmek için yanına alan sevgili Taş Kafa, büyük bir aile faciasına sebep olduğunu nereden bilecekti. Orhan Solmaz’ı arayan kadının sevgilisiyle evlenme macerasının kuzunun kaybolmasıyla faciaya dönüşmesini isterseniz ondan dinleyin benim kelimelerin yaşananları anlatmayacak yetmiyor zira:

Taş Kafa’nın yakınındaki herkesi öldüren Orhan Solmaz’ı arayan kadın- hala ismini de öğrenemedik bir türlü- Taş Kafa’nın dişçisini, hastanede onunla ilgilenen adamı, kasabını kısacası Taş Kafa’yı tanıyan kim varsa Taş Kafa’yı sormuş. Ancak fotoğraftaki Taş Kafa değilmiş. Kadın herkesi her şeyi bulmuş da bir Taş Kafa’nın gerçek fotoğrafını bulamamış.

Susturucu kullandığı için silah sesi çıkmadığını ve fotoğrafın Taş Kafa’ya ait olmadığını öğrenen sevgili seri katilimizin ise tek derdi kuzusuydu. Kuzuyu bulursa kaybettiği ailesi ve sevgilisi geri dönmeyecekti ama yine de kuzusunu istiyordu.

Zülfikar ve Sadettin’e haber veren Taş Kafa, Kartopu ismi verilen kuzuyu elbette ki bulamazdı. Zira kuzu kayıptı. Ancak kuzu kuzudur sonuçta deyip hem bir kuzu hem de bir koç getirdiler seri katilimize. Zira kadın manyaktı, bu kuzu büyümedi mi deyip koç da isteyebilirdi, koçu görüp benim kuzum nerede de diyebilirdi. İşi garantilediler.

Son dakikada her şey anlaşılacak gibi olsa da polislerin araya girmesiyle seri katilimiz yakalandı. Ancak Orhan Solmaz davasını kapanacak mı bilemeyiz.

Ah Meltem. İntiharı bile komik olabilir mi bir insanın? Sen intihar etmek için pencereden atla çöp konteynerına denk gel. Ancak Meltem Karayel’lik bir intihar olabilirdi. İntihardan kurtuldu ama kendine gelmesi için şok tedavisi kullanıldı. Kendine geldiğinde ise hiçbir şey hatırlamıyordu. Zülfikar dahil. Umarız geçici bir hafıza kaybıdır diyoruz ama Orhan Solmaz’ı arayan kadınla aynı hastanede olan Meltem Karayel’i daha ne sürprizler bekleyecek tahmin etmek bile ürkütücü. Üstelik Çınar tehlikesi de hala kapıda.


Poyraz ve Ayşegül ayrıldı taklidi yaparken Eda ise sonunda kızını görebilmişti. Henüz konuşamasa da en azından görebilmeyi başardı. Mümtaz’ı ele verdiği büyük bir şok etkisi yaratıp Mümtaz’ın trip atmasına sebep olsa da (Tabi Mümtaz kim ki?) en azından istihbarat cephesinde Nevra’nın neleri bildiği bilenerek hareket edilecek artık.

Gelelim Çetin görünümlü Savaş’a. Çetin ismini kullanmaya başlayan ve kendisine yeni bir ofis arayan Savaş Biryol, aşık olabilecek uygun adayı da kendisine buldu: Eda. Nevra’nın Eda’ya verdiği yeni görev Savaş ve Eda’yı karşı karşıya getirdi. Sonucunda ise Biryol kardeşlerin aşık olma müziği arka planında Savaş’ın Eda’ya göz süzmeleri. 5. bölümü hatırlamadık mı ne? Zafer’in Ayşegül’e aşık olma sahnesine dönüp bir nostalji yapalım bakalım:

Ayşegül’ün şaşkın bakışlarıyla Eda’nın şaşkın halleri oldukça ortak değil mi? Zafer Biryol’un takıntılı bir kardeşi olan Savaş Biryol’un Eda’ya olan aşkı bakalım ne sonuçlar doğuracak. Ave Maria şarkısını dinlersek biz de aşık olabiliyor muyuz bu arada? Besteden etkilenenler için onu da buraya alalım:

Ve Nevra. Girişim’deki bütün gücünü çıkarları için kullanmasının sonunda artık Girişim’le bağı da kesildi. Poyraz’ın Girişim’in katıldığı bir davette herkesin fotoğrafını çekmesi bardağı taşıran son damla oldu. Nevra’ya haliyle evin yolunu tutmak düştü ancak Nevra’nın yaşadığı yaşadığı olayı kolay kolay hazmedemeyeceğinin göstergesiydi.

C3A2aznWQAQ1bOG

Poyraz fotoğrafları kaçırdı tabi. Yine Poyrazlığını yaparak hiç tanımadığı bir adama emanet ettiği fotoğraflar başını iyiden iyiye belaya soktu. Geri döndüğünde ne fotoğrafları ne de adamı bulabilen Poyraz üstelik Ayşegül ve Sinan’ın da kaçırıldığını öğrendi. İyice köşeye sıkışan Poyraz bakalım bu beladan nasıl kurtulacak!

*Hepsi Manyak Bunların sahnesini de unutmayalım:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.