Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Poyraz Karayel 79.Bölüm: Girişim’i Bitirme Planı Vol.1

Poyraz Karayel 79.Bölüm: Girişim’i Bitirme Planı Vol.1

Okyanusu geçip derede boğulacak biri varsa Karayelgillerden başkası olamazdı. Sinan kendisini kaçıran Girişim üyelerinden kurtuldu da bir zalim arabanın çarpmasıyla hastanelik oldu. Silahların kurşunlarından korudu kendisini ama karşıdan karşıya geçerken koruyamadı. Sinan ilk yaşamla mücadelesi de değildi bu. Daha önce vurulmuş olan Sinan’ı senaristler bu sefer farklı olsun diyerek araba kazasıyla mı karşılaştırmışlardı bilinmez.

Son yazımda Poyraz Karayel’de çocuklar ölmez demiştim. Senaristler de beni yanıltmadı. Sinan gerçekten ölmedi. Öyle bölüm bölüm saatlerce hastane sahnesi de izletmedi. Sinan hastaneye getirildi ve kurtarıldı. İçimize su serpti, Sinan’ın ölümüne ağlamadık ama Sinan’ın korkusuna, o masumluğuna ağladık. “Bir an beni kurtarmaya gelmeyeceksin. Öleceğim sandım.” cümlesine ağladık. O cümleyle biz onunla birlikte öldük.

Dünyanın En Güzel Sinan’ı

Poyraz karayel sinan poyraz

Çocukları ağlarken babaların yüreği yanarmış

Sinan kurtuldu. Ama bu mesele ne Poyraz için ne de Zülfikar için bitti. Girişim’i bitirmek için istihbaratın veremediği gazı kendi kendine verdi Girişim. Sinan’a bir şey olacak korkusu, Sinan’ın ölümle burun buruna gelişi Poyraz’a her şeyi yaptırabilirdi. Nitekim yaptırdı da. Poyraz’ın Girişim’i bitirmek dışında bir amacı yoktu artık.

Sinan ağladı Poyraz ağladı biz ağladık. Poyraz’ın yüreği yandı. Cümleleri içimize işledi. “Bu dünya kötüler yüzünden kötü bir yer değil. İyiler yüzünden böyle. Hiçbir şey yapmıyoruz. Öyle seyirci gibi izliyoruz.” diyen Poyraz artık seyirci olarak kalmayacaktı besbelli. Sinan için adım atacak, kötülere kötülük yapmalarına izin vermeyecekti. “İyilik beş para etmiyor” diyordu demesine ama biz bilirdik ne olursa olsun ne Poyraz ne de onun çevresinden herhangi biri iyiliğe bulaşmadan yapamazdı.

Ancak Sinan ölümle burun buruna gelişi Poyraz’ın hala azıcık aklı varsa bile onu da kaybetmesine neden oldu. İşte şimdi korkmalı Poyraz’dan.

İnce zevkleri olan Savaş

Tespihlerden tespih beğeniyorduk

Savaş yani nam-ı diger Çetin, Bahri Umman’la karşılaştı. Nevra’nın istediği silah kaçakçılığını gerçekleştirmek için güçlü bir mafya adamına ihtiyacı vardı. Bahri onunla çalışmazdı ancak gemilerde ne taşınacağını bilmezse çalışma ihtimali vardı.  Tespih hediyesiyle kendisinin karşısına çıkan Savaş’ı Çetin zanneden Bahri ise Savaş’ın hem özgüveninden hem de kendine özgü tavrından belli ki etkilenmişti. Ancak bilmediği bir ortaklığın içerisine çekildiğinden henüz haberdar değildi.

Arabaların önünü kesmek deyince?

Geçiyordum, uğrayayım dedim Nevra

Poyraz, Girişim’i bitirecek demiştik. Girişim’e ulaşmak için en etkili yolu kullandı. Nevra. Nevra, fotoğrafları Girişim’e vermişti vermesine ama fotoğrafları incelemeden vermemişti. Girişim’in üyelerini tek tek biliyordu. Poyraz’a gitmesi gereken ilk ismi verdi. Atıcılık kulübünde eli yanık adam. Yani Sadrettin ve Zülfikar’ın incelemeleri sonucunda isminin Cengiz olduğunu öğrendikleri o adam Poyraz’ın ilk hedefiydi.

Tüm bunlar olurken Çınar

Söyleyecek başka bir suçun kalmadıysa kaydı kapatıyorum.

Nevra, Çınar’a kendisini anlattı. Yaptığı kötülüklerin açıklaması yoktu belki ama nasıl o duruma geldiğinin açıklaması vardı. Zorla evlendirilmişti. Çok zengin bir aileye mensup olsa da ailesinin batması nedeniyle para yüzünden evlendirilmişti. Salih’ten uzun süre uzak durmuştu ancak Salih bir gün ona zorla sahip olmuştu. Yavuz’a da öyle hamile kalmıştı.

O.S.’ye de değindik lafı gelmişken. O.S.’nin O’su Oktay’mış. Nevra’nın yıllardır hayatında olan sevgilisi Oktay yıllar sonra gelip bulmuş onu. Kaçmaya karar vermişler. Yavuz’u da alıp çınar ağacının altında buluşacaklarmış. Ancak Oktay gelmemiş. Nevra Salih’in onu öldürdüğüne eminmiş ancak hiçbir zaman kanıtlayamamış. Çınar’a hamile kaldığını fark ettiğinde ise sevdiği adamdan ona kalan tek hatıraya sahipmiş.

Bu hikaye Nevra’nın eşine olan nefreti açıklasa da halen Yavuz’a olan nefretini anlamış değilim. Zamanında çocuğunu alıp sevdiği adama kaçmak isteyen Nevra ne olmuştu da bu kadar hırsa bürünüp Çınar’dan başkasını düşünmez hale gelmişti? İnsan bazen istemese de başkalarına zarar vermek zorunda kalabilirmiş tabi Nevra’nın savunması böyleydi. Ancak bir zarar kaç insana verilebilirdi ki?

Ancak Çınar annesinin ceza alması için ne gerekliyse yapmaya hazırdı. Mümtaz’la anlaşmak da dahil. Annesinin söylediklerini kayda alan Çınar çoktan tarafını belli etmişti.

Girişimi bitirme ekibi

Bir kahvede dünya kurtarılıyordu.

Nevra’dan Girişim’in ilk adamını öğrenen Poyraz, Girişim’i bitirme ekibini de Bahri Umman’ın en has adamlarından kurmuştu. Tabi bir eksikle. Eda’mız da bu ekibe dahildi. Kadınları evlerine çağırıp para karşılığı ilişkiye giren Cengiz’e ulaşmak ilk hedefti. Bunun için ise Cengiz’in aradığı “kadın satıcısının” kılığına girmek gerekliydi. Bunun için biçilmiş kaftan Poyraz’dı. Ve bir de Eda’mız vardı tabi.

1 haftaya patlar mı bu ekip?

Eda demişken

Savaş’ın gözleri Eda’nın üzerinde

Savaş Eda bir çift olacak mı bilinmez. Ancak kızı konusunda Eda, bir noktada Savaş’tan yardım alacak demiştim bir önceki yazımda. Eda böyle bir yardım istemedi ama Savaş kendisinden istenmeyen o yardımı istemeden verdi.

Nevra’ya gidiyorum deyip kızının yanına giden Eda’nın önce Nevra’ya gitmediği öğrenen Savaş daha sonra adım adım onu takip etti. Sonucunda ise Eda’ya yardım etmek için yanı başındaydı. “Her neye bulaştıysan sana yardım edebilirim.” sözüyle Eda’nın kızı hakkındaki gerçekleri öğrendi Savaş. Ne de olsa tanımadığımız insanlardan sır saklamamıza da gerek yoktu.

“Benim adım Eda” “Benimki de Seçil”

Bir kız adını söyler söylemez elini uzatır mı? Seçil ne de tatlıydı öyle. Ne kadar masum ve sevgi doluydu. Eda önce DNA testi yaptırmak istedi ama birbirlerini görür görmez bu kadar yakın olmalarından belli anne-kız oldukları.

En güzel sevgililer günü sofrası

Kalpli lahmacun favori sevgililer günü yemeğim^^

Sevgililer Günü’nü de es geçmeden olmazdı öyle değil mi? İsa ailesine muhteşem bir sofra hazırlamıştı bile. Her şeyin kalp şeklinde olduğu. Lahmacun bile kalp şeklindeydi. O kadar özenmiş yani çocuk.

44.bölümde daha bir güzellermiş değil mi?

Sevgililer Günü hazır yaklaşırken Zülfikar da bu günü güzel kullandı. Aylar önce Meltem’le Sevgililer Günü yorumlarına geri dönüverdik hemen. Zülfo bunu kullanarak kendisini hatırlamayan Meltem’i yeniden aşık etmenin yollarını arıyordu. Ancak sandığı kadar başarılı olamadı tabi bu sefer.

44.bölümün o sahnesini de bir hatırlayalım:

Aşk her yerde ve her yaşta

Havada aşk kokusu var^^

Sevgililer Günü yaklaşırken aşk dolu da bir gün yaşadık yeni bölümde. Herkes farklı bir yerde farklı romantizmin içindeydi.

En güzeli hangisiydi bilinmez ama ben Ayşegül’ün şarkısını çok sevdim. Çünkü Sezen başkadır.

 

Ve son sahne

İşlem tamam!

Yine bir Poyraz Karayel tarzıyla veda ettik bölüme. Para karşılığı kadınlarla ilişkiye giren Cengiz, kadınları da videoya çekme hakkını kendisinde buluyordu. Haliyle Cengiz’i bu rahatlığı Poyraz’a fazla gelmişti. Biraz erken başlayan Cengiz’i bitirme planı geç ve güç olmamıştı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.