Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Poyraz Karayel 80.Bölüm: Bitiriyoruz Albayım!

Poyraz Karayel 80.Bölüm: Bitiriyoruz Albayım!

Tâ geçen haftadan”Girişimi Bitirme Planı Vol.2″ olarak yazmayı planladığım başlık nasıl “Bitiriyoruz Albayım”a döner? Final haberleri kesmeyip “Son 3 Bölüm” yazısını ekrandan gözümüze sokarsanız döner. Girişimi bitirme planı, diziyi bitirme planı döndü dolaştı bizi bitirdi be albayım! Her bölüm mendilleri hazırlardık da bu son bölümlerde başka bir hazırladık.

“Poyraz Karayel biter mi be!” desek de her dizinin bir son bölümü olduğu gibi Poyraz Karayel’in de o günü elbette ki gelecekti. Finali kabullenmeme sebep olan tek şey Poyraz Karayel’in akıllarda muhteşem bir sonla, “Ne finaldi be!” cümleleriyle bitme olasılığını hayal etmem.

Finale adım adım yaklaşırken hadi son 3 bölümün ilk bölümünü bir konuşalım!

12 Saat 27 Dakika’nın öncesi ve sonrası

Sinan duygularımızı tercüme ederken…

Ne 12 saat ne de 12 saat 30 dakika. Tamı tamına 12 saat 27 dakika. Poyraz Karayel’in en muhteşem yanı bu dakikalara verdiği önem. Poyraz ve ekibi havuzun içerisinde derdini anlatamama hali içerisindeyken Girişim’le bir dertleri olduğunu zaten anlamıştık. Zülfikar ve Sadrettin’in canlarını kurtarmak pahasına acımadan Poyraz’ı suçlamaları ve ele verişleriyle yüzümüz bir nebze güldü.

Sonra döndük geldik 12 saat 27 dakika öncesine. Poyraz,Sinan ve Ayşegül üçlüsüne tam da fotoğraftaki gibi bir final hayal ediyorum. Böyle birbirlerine kenetlenmiş bir halde bırakalım onları sarılsınlar. 81 bölüm boyunca sarılamadıkları kadar sarılsınlar 82. bölümde.

Ayşegül’ün Çınar’ı arkasında bırakması ve onunla olan evliliğine bir son verişi bizim için bile sürpriz oldu. Bölümlerdir bir türlü gerçekleşemeyen ayrıldık final haberiyle birlikte gerçekleşiverdi. Bazı finaller mutlu olayları da yaşatıyor demek ki dizilerde.

Girişim’in hedefinde olan ilk kişiyi geçen bölüm uğurlamıştık. Kadınlarla birlikte olurken videolarını çeken bir de hatıra olsun diye onları saklayan sapığımız Cengiz Parla öldü. Ancak onun ölümüyle yeni hedefler de Poyraz ve ekibinin önüne çıkıverdi.

Cengiz’in hesap hareketleri tam 2 kişinin ismini daha ortaya çıkardı. Aralarında para alışverişi olan bu üçlü masum bir ticaret içinde olamazdı.

Hatırlanmayan bir zamanda sevgili olan çiftimiz: ZülMel

Zülfikar’a dair hiçbir şey hatırlamayan Meltem’imizle Ayşegül konuştu da sağ olsun biraz insafa geldi Meltem. İnsafa gelerek eline geçen ilk fırsatı Zülfikar’ı denedi. Ne de olsa “Senin için ölürüm.” lafı günümüz Türkiye’sinde fazlasıyla moda. Kolay kolay güvenmemek lazım. Meltem de güvenmedi zaten. Ancak Zülfikar, aşkının büyüklüğünü her yerde ve her zamanda gösterdi. Kendisini, sevgisini hatırlamasa da Meltem, Zülfikar onun için bir an bile düşünmeden kurşunların önüne atladı. Tabi sahte kurşunların. Yine yeni yeniden “Zülfikar ölecek mi?” sorusunu sormadığımız için kendi adıma mutluyum.

Bahri’nin özlü sözleri

O “Plan” değildir ya “Olan”dır. Plan olsa duramazsın

Savaş’ın Bahri’ye silah kaçakçılığı yaptırma planı oldukça kısa sürdü. Çünkü Bahri’nin anlaması zor olmadı. Savaş’a hayatının dersini vererek aralarındaki anlaşmayı sona erdirdi. Savaş ise Bahri’nin o sözlerinden sonra kolay kolay kendisine gelemedi. Gelememeyi bırakın hayatında önemli değişiklikler yapmaya da karar verdi. Mesela Nevra ile anlaşmasını sonlandırmak gibi. Kesinlikle yapılacaklar listesinde zirvede yer alması gereken bir değişim.

Eda beni her defasında şaşırtıyor. Bazen çok zeki bazen bir o kadar saf. Nevra’ya Savaş’ın Nevra ile çalışmayı bırakacağını söylemesi Savaş’ı değil Bahri’yi yaktı. Nevra bir adet Bahri resmini göstererek Savaş’ın abisi Zafer’i öldüren bir kişiyi daha Savaş’ın intikam planına ekledi. Savaş’ın kötü bir insan olduğunu düşünmüyorum. Ancak abisini öldürenler konusunda çok acımasız. Nevra’nın her dediğine inanmasını ise anlayamıyorum. Umarım Bahri ile olan yüzleşmesinde öfkeden gözü dönmez de bir an için “Oturup konuşalım.” seviyesine erişebilir.

Onlarca tehlikeliyi geçip sevgililerini kandıramayanlarda bugün

Bir insan kimsenin alt edemediği örgütü 2-3 kişi ile alt eder ancak yalan söylemekte bu kadar beceriksiz olur mu? Maç olmadığı gün maç var diyen, baskına gelineceğini duyunca yıllar öncenin gündüz maçını televizyona koyan Poyraz ve ekibimiz gerçekten ucuz atlattı. Hem girişimin bir üyesi daha itinayla hayata veda etti hem de Aziz Kehribar’ın kim olduğu hakkında bir ipucu edinildi. Üstelik bonus olarak sevgili baskını da atlatıldı. Taş Kafa yüzünden sevgili girişim üyesi adamımız ölmeseydi ipucundan çok daha fazlası edinilecekti ancak bu kadarı bile yetti.

Fatih’in içindeki psikopata merhaba deyin!

Fatih ne uğraştı Songül’le bu bölümde. İntihar etmeyi düşünmesi, aşık psikopat hallerini geçtim bir de üstüne tehdit. “Nasıl olsa benim yüzüm görünmüyor.” diyerek Songül’le sarıldığı fotoğrafı Sadrettin’e atması da bencillikte onu nirvanalara çıkardı.

Sadrettin’in Hasan Yağmur’la olan iletişimini görüp ona bir şans daha vermek isteyen Songül ise Fatih’in bu irite edici tavırlarıyla istemese de karşı karşıya kaldı.

Kafamızda deli sorularla bir bölüm sonu

“Girişim hakkında ne biliyorsun?” sorusunu keşke alıştıra alıştıra sorsaydın Eda^^

Ne kadar da kafa karıştırıcı bir bölüm sonu öyle.

  • Fatih, Songül’ü tehdit eder görüntüleri Sadrettin’e gönderir.
  • Poyraz ve ekibi girişimde olması inanılmaz ama gerçek olan yaşlı amca engeline takılır.
  • Çınar Nevra’yı ihbar etmek için Mümtazların yanına gelmişken Nevra’ya oğlu ya da kendisi arasında bir seçim yapması istenir.
  • Ve Bahri baba ile Savaş karşı karşıya gelir.

Tam 4 ikilemle bizi başbaşa bırakıp gitti Poyraz Karayel, sağ olsun. Söz konusu son 3 bölüm olunca tahmin etmek de bir o kadar zor. Her an yanıltabilir bizi Poyraz’ımız Karayel’imiz. Şahri fikrim ise Nevra’nın Çınar’ın ölümünü istemeyeceği, Sadrettin’in Girişim’e yakalanması nedeniyle Fatih’in attığı görüntüyü görmeyeceği ya da Fatih’in hali hazırda zaten o görüntüyü atmadığı-bi’ihtimal- Poyraz ve ekibinin ise bu olaydan da kıl payı kurtulacağı.

Hadi sağlıcakla bekleyelim yeni bölümü o zaman!

İnansanız da inanmasanız da amcamız girişimin en saygın üyesi!     

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.