Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Poyraz Karayel Orhan Solmaz Kim?

Poyraz Karayel Orhan Solmaz Kim?

Kanal D’nin sosyal medyada en çok konuşulan dizilerinden Poyraz Karayel’de 3.sezon başladığından beri resmini gördüğümüz ancak kim olduğunu bir türlü öğrenemediğimiz bir karakterimiz vardı: Orhan Solmaz.

Orhan Solmaz’ı arayan bir kadının ortaya çıkmasıyla ve herkese “Orhan Solmaz’ı Tanıyor musun?” sorusunu sorup tanımayanları öldürmesiyle ortaya çıkan Orhan Solmaz dizide uzun zaman gizemini korudu.  3.sezonun ilk bölümlerinden son bölümlerine kadar Orhan Solmaz’ı ve onu araya kadını birçok yerde gördük.

Bazen bir kasap, bazense bir hastanedeki görevlinin karşısına çıktı Orhan Solmaz’ı arayan kadın. Hepsine de aynı soruyu sordu: Orhan Solmaz’ı tanıyor musun?

Çoğu zaman tanımadığımız insanları öldürdü. Kim olduğunu, kimle bağlantısı olduğunu bilmediğimiz insanlardı bunlar. Ancak son birkaç bölümdür tanıdığımız insanları öldürdü. İlk tanıdığımız insan Bahri’yi öldürmeye çalışan Tefeci’ydi. Zülfikar, Taşkafa ve Saadettin’den kaçtığını zanneden Tefeci tam kurtulduğunu zannederken Orhan Solmaz’ı arayan kadına yakalandı.

Yavaş yavaş tanıdığımız insanlara yaklaşırken son olarak 73.bölümde Zülfo’muzla karşılaştı. Orhan Solmaz’ı tanıyor musun? sorusunu duyup sağ kalan tek kişi de böylece Zülfikar oldu. Orhan Solmaz’ı arayan kadının kafasını karıştırarak, hiç yabancı değil kim bu Orhan Solmaz diyerek soruyu kadına yönelten Zülfikar, tesadüfen geçen polislerin Zülfikar’a yol sorması sayesinde ölmekten kurtuldu. Ancak Zülfikar kendisine hiç yabancı gelmeyen bu ismi araştırmaya başladı. Saadettin’e ve Poyraz’a Orhan Solmaz’ın kim olduğunu soran Zülfikar, Orhan Solmaz’ı arayanlar kadrosuna katıldı. Zülfikar’ın Orhan Solmaz’ı araması ise Orhan Solmaz’ın kim olduğunu ortaya çıkardı.

Nevra’nın odasından çıkan mektuplar ise bizi en çok yanıltan ipuçlarıydı. Sinan’ın Nevra’nın odasındaki mektupları bulmasıyla Çınar’ın babasının O.S. harfleriyle Nevra’ya yazdığı mektupları bulmuştuk. Bu nedenle tüm şüpheler Orhan Solmaz’ın Nevra’nın sevgilisi olduğunu düşünmüştük. Ancak onun son bölümde Osman Sarıdağ olduğu anlaşıldı.

orhan solmaz kim

74.bölümde ise Orhan Solmaz’ı arayan kadının Orhan Solmaz’ı soracağı kişileri bilinçli seçtiğini öğrendik. Hepsinin fotoğrafları hazırdı ve tek tek Orhan Solmaz’ı soruyordu.

orhansolmaz

Poyraz Karayel’in yayınlanan 75.bölümde ise Zülfikar’ın araştırmalarıyla Orhan Solmaz’ın kim olduğu açıklandı. Taşkafa olarak bilenen kişinin Orhan Solmaz olduğu anlaşıldı.

Peki Orhan Solmaz’ın kim olduğuna sosyal medya ne demiş, biraz da onu inceleyelim!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.