Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Hayal ve Gerçek Algımızla Oynayan Dizi: Sahipli [Spoiler]

Hayal ve Gerçek Algımızla Oynayan Dizi: Sahipli [Spoiler]

“Yaşadığınız hayatlar yalan. Gördüğünüz rüyalar sahte. Etrafınızdaki hiçbir şey sandığınız gibi değil. Bedenleriniz sahipli. ” cümlesiyle başladı her şey. Blu TV’nin ilk online korku dizisi Sahipli, bizi rüya mı yoksa gerçek mi olduğunu anlayamadığımız dünyanın içerisine tam da bu cümleyle çekti.

Başkahramanımız Büşra, en sevdiklerine istemeden de olsa zarar veren bir enerjiye sahip adeta. Sahipli, Büşra’nın evlendiği günle başlıyor. Büşra o gün yaşadığı korkunç olayı atlatamadığı için büyük bir karar veriyor. Ve doğduğu köye tayinini istiyor. Doğduğu köyü seçmesi ise oldukça anlamlı. Her şeye en baştan başlarsa daha iyi olacağına inanıyor. Ancak onunla birlikte gelen lanetin henüz bilincinde değil.

Yaşadığı travmadan kurtulmak isteyen Büşra aslında daha kötüleriyle karşılaşmak üzere. Küçük bir köyde genç bir doktor olarak başladığı hayatı başlar başlamaz bir kabusa dönüşüyor.

Elbette ki Büşra’nın gittiği bu köy de pek masum sayılmaz. Her şeyiyle birçok korku filmini bünyesinde barındıran bir köyle karşı karşıyayız adeta. Geceleri beklenmedik ziyaretçilerinin olduğu söylenen gizemli bir ev, ölü insanlarla konuşan ve korkunç resimler çizen bir çocuk, oğullarını kaybetmenin travmasını atlatamayıp oğullarının hala yaşadığına inanan bir baba. Birçok delice şeyin içerisinde Büşra neyin gerçek neyin hayal olduğunu algılayamadığı bir dünyanın içerisine adım atıyor.

Herkesin bir sırrı var bu köyde. Köyün öğretmeni Selim, annesini kaybetmiş. İntihar eden annesi ölürken bir sırrı da yanında götürmüş. Selim’in babası bu sırrı Selim’e bir türlü anlatamıyor ama Büşra köye geldiğinde bu sırrın Selim’e açıklanmaması gün geçtikçe daha korkunç sonuçlar doğuruyor.

Selim’in bir ormanda bacağı yaralı halde bulduğu Elif, Büşra’nın kabuslarını tetikleyen unsur adeta. Elif’in gelişiyle paralel olarak Büşra’nın evde gördüğü kabuslar da başlıyor. Bu durum sadece Elif’le de ilgili değil tabi ki. Ama Büşra’nın köye gelişiyle Elif’in ormanda bulunması ve Elif’in köyde kaldığı ilk geceyi Büşra’nın evinde geçirmesi tesadüf olamaz. Aralarında belli ki bir bağ var.

Elif’in ise ailesinin yanında yaşadıkları ise henüz bilinmiyor. İmamın kızı olan ve uzak bir köyde yaşayan Elif, ailesinin yanına istemeyerek dönüyor. Selim ve Büşra onu ziyaret ettiğinde ise her şeyin bildiklerinden farklı olduğunu görmeleri açıkçası korkutuyor. Elif’in Büşra’yı ve Selim’i hatırlamaması oldukça tuhaf. Üstelik ismi söylediği gibi Elif de değil.

Bir rüyadan uyanmış gibi kendi dünyasına döndüğünde hiçbir şeyi hatırlamayan Elif’in gizemi ne? Elif’ten öte Büşra’nın kendisiyle birlikte köye getirdiği ve Selim’in hayatını etkileyecek laneti de konuşmak lazım.

Büşra adeta sevdiği herkesi yok ediyor gibi. Sevmesi, sevilmesi, mutlu olması yasak bir kadın. Kimseye zararı olmayan bir kız gibi görünse de eşi Erdem’le olan evliliği Erdem’in ailesi tarafından engellenmeye çalışılmış. Sebebi ise Erdem’in annesinin gördüğü korkunç rüyalar. Erdem ne olursa olsun “Sensiz bir kadere razı olmam” demiş ve o korkunç kaderine adım atmış.

Erdem’den sonra ise belli ki onunla aynı şeyleri yaşayacak olan Selim. Büşra’yı ilk gördüğü günden beri yavaş yavaş sevmeye başlayan Selim, kendisini gün geçtikçe saran bu korkunç kaderin farkında bile değil. Kurtulmak için yapması gereken tek şey ise Büşra’dan uzak durması. Ancak belli ki istese de bunu başaramayacak.

Dizinin genel akışı içerisine serpiştirilmiş çeşme görüntüsü ise bana Halka filmindeki kuyuyu hatırlatmadı değil. Köydeki çeşme ve dizinin genel konusu arasında nasıl bir bağlantı kuracaklarını ise şimdiden merak ediyorum.

Adeta korku filmlerinden fırlamış bir karakter olan Aziz ise diziye farklı bir tat katmış. Büşra’nın kaldığı evde at kafalı insanlar gören ve Büşra’nın o evde kalmaması için elinden geleni yapan Aziz’in neden böyle bir karakter olduğunu ise anlamak çok zor değil. Aziz’in ninesi evin her yerine nazar boncuğu yerleştiren, köydeki herkese bulaşan deli bir kadın. En fazla uğraştığı insan ise Selim. Çünkü Selim ne zaman evinin önünde geçse evinin içinde beklenmedik olayların gerçekleştiğine şahit oluyor. Aziz’i ise belli anlattıklarıyla her geçen gün daha fazla delirtiyor.

Korku deyince hele ki Türk korku filmi ya da dizisi denince bir önyargı oluşuyor genelde. Sahipli’ye sadece korku dizisi demek pek de yeterli olmaz. Korku ve gerilim türünü gizemle birleştirmiş diyebiliriz. Hem gizem hem de gerilimin aynı yerde buluştuğu kaliteli bir dizi arıyorsanız izlenebilir türde.

Sahipli’de beni mutlu etmeyen tek şey klasik korku filmlerinde görülen detayların -resim çizen çocuk, gizemli ev- olmasıydı. Arka planda sürekli devam eden müzik -güzel olsa da- bir süre sonra rahatsız etmeye başladı. Ancak kendine özgü önemli detaylara da sahipti. Sırrını henüz çözemediğimiz gizemli nine ve oğullarının öldüğünü kabul etmeyen baba karakteri senaryoya esrarengiz de bir tat katmış.

Film tadında bir korku dizisi için Sahipli dizi listenizde yer alabilir!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.