Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Söz 1. Bölüm: Umuda Sıkılan Kurşunlar

06.04.2017
Söz 1. Bölüm: Umuda Sıkılan Kurşunlar

Star Tv Nisan ayını yepyeni bir yapım ile karşıladı. Dizi, 3 Nisan’da yayınlanan ilk bölümü ile izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Ülkemizin huzurunu kaçıran ve canına musallat olan terör örgütünü bitirmek amacı ile 12 tane kahraman askerin hayatının anlatıldığı dizide; ilk bölüm ile ilgili sizler için bir yazı derledik.

Ülkemiz, dünyada önemli konumu olan birkaç ülkeden biridir. Bu yüzden yüzyıllardır düşmanların hedefi haline gelmiştir. Gerek ülke içinde gerek dışında her zaman düşman saldırıları ile boğuşan ülkemiz bu uğurda çokça şehit vermiştir. Türkiye tüm bu saldırılara rağmen kahraman askerleri ile direnmeye ve ayakta kalmaya çalışıyor ve kalacak. Söz dizisi de ülkemizin askeri güçlerinin düşman ile mücadelesinde yaşadığı gerçek olayları bizlere anlatıyor.

Bir Yanda Evlat Acısı, Bir Yanda Oğlunu Şehit Vermenin Gururu…

Söz dizisinin ilk bölümündeki sahnelerde bir kahraman askerin çatışmada şehit düştüğünü gördük. O sahnelerde şehidimiz gözlerini hayata yummadan önce, şehit olduğu haberinin başta karısına sonra memleketteki babası ve annesine verildiği anlar vardı. Şehit askerin karısı bir polisti ve 4 yıllık evliliklerinde sadece 4 defa görüşmüşler. Her şey vatan aşkı vatan sevdası içindi zaten. Sonra şehidin şehadet haberi anne ve babasına verildiğinde babanın gurur ve acıyı bir anda yaşayışı, annenin ise yürek yakan göz yaşları iç parçalıyordu. O sahnelerde şehit de son sözleri ile şehadet haberini ; ailesi ve karısının nasıl karşılayacağını bizlere anlatıyordu. O kadar duygu dolu sahnelerdi ki, gerçek hayatta kahramanca şehit düşmüş tüm askerlerimiz için tekrar ağladık.

Terör Saldırısı

Kahraman şehidin sözleri son bulduğunda Merve’nin görüntüsü ekrana geldi. Merve, Yavuz ile fotoğraflarına bakarken birden iki adam polis olduğunu söyleyerek Merve’yi kolundan tutup götürdü. Emniyete götürülen Merve, garip sorular ile sorgulanırken çantası arandı ve içinde bir yüzük çıktı. O anlarda bizde Merve gibi ne olduğunu anlamaya çalışıyorduk ki içeri bir sürpriz ile Yavuz girdi ve Merve’ye evlilik teklif etti. Gördüğümüz en orijinal evlilik tekliflerinden biri olabilir. Evlilik teklifini kabul eden Merve mutlulukla Yavuz ile bir Avm de dolaşıyordu. O anlarda bir terör saldırısı hazırlığını fark eden Yavuz olaya müdahale etti. Güvenlik birimlerine haber verdi ve Merve’yi de oradan uzaklaştırdı. Sonra çıkan çatışmada bir teröristi etkisiz hale getirdi ama hain teröristler saldırıya başladı. Diğer teröristleri de etkisiz hale getirdi Yavuz. Ama aniden ortaya bir canlı bomba çıktı ve Merve çatışmanın ortasında kalan bir çocuğu kurtarmak isterken bomba yüzünden ağır yaralandı. Hastanede tüm müdahalelere rağmen Merve kurtulamadı. Merve’nin toprağa verildiği anlar, anne babasının göz yaşları ve o anlarda Yavuz’un ”keşke ben ölseydim’ diyerek feryatları gönlümüzü dağladı. Yar acısı evlat acısı gibi bir acı yeryüzünde olmaması gereken bir acı.

Beni Öldür Ama Üniformamı Alma!

Yavuz sevdiği kadını kaybetmenin acısı ile darmadağın olmuştu. Tam şehri terk edecekken saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden kaçan bir tanesinin peşine düştü. Terörist bir hamile kadını rehin almıştı. O anlarda Yavuz rehineyi kurtardı ve teröristi vurdu. Bu duruma çok kızan Yarbay Erdem ise Yavuz’a onu kendini toplamaz ise görevden alacağını söyledi. O sırada Yavuz ” beni öldür ama üniformamı alma” dediğinde tüylerimiz diken diken oldu.

Yarbay Erdem’in Kızı Kaçırıldı

Nazlı; Yarbay Erdem’in kızıdır. Terör örgütü Nazlıyı kaçırarak, kendi terörist rehineleri için pazarlık malzemesi almaya çalıştı. O anlarda Yarbay Erdem’in terör örgütüne boyun eğmemek için kızından vazgeçme ihtimalini gördük. Devletin tüm güvenlik birimleri Nazlı’nın kurtarılması için seferber oldu. Yarbay Erdem terör örgütü ile savaşması için en güçlü ve korkusuz askerlerden oluşan bir grup oluşturdu. Ali Haydar; karısı ona ihtiyacı olmasına rağmen, vatana hizmet için karısını hamile halinde yalnız bırakmak zorunda kaldı. Mücahit; şehit ailesinden gelme şehit oğlu şehit bir korkusuz kahraman. Astsubay Fethi; milli okçu ve doğuştan yetenekli bir keskin nişancı. Ateş Başçavuş ise bölgeyi iyi bilen bir istihbaratçı. Feyzullah; annesine çok bağlı bir bomba uzmanı. Üstteğmen Zafer Yaman(geveze) ağzı sıkı bir komutan yardımcısı. Tüm bu başarılı askerler bir araya getirildi bu bölümde.

Özel Tim Görev Başında

Günlerdir Merve’nin öldüğü hastanenin önünde bekleyen Yavuz’un dizide ara ara Merve ile geçmiş anıları vardı. Oldukça büyük bir aşkın böyle acı bir şekilde son bulması çok üzücüydü. Sonra Yarbay Erdem’in Özel Tim’e yaptığı cesaret testini bir anda gerçek bir saldırı sandık. Hepsi aslan gibi 12 kahramanın cesaretini gördük o anlarda. Yarbay Erdem’in eşi Güler ise kızının yokluğuna dayanamadığı için günlerce ağladı. Koyun otlatan bir çoban çocuğun verdiği istihbarat ile Nazlı’nın kaçırıldığı yer tespit edildi. Ve Özel Tim o adrese operasyon düzenledi. Özel Tim adrese gittiğinde Nazlı’nın orada olmadığı görüldü. Teröristler çocuk çobanı öldürmüş ve Özel Tim’e bir tuzak kurmuştu. Özel Tim’in gittiği adreste bir anda bomba patladı. Ve Özel Tim’deki Köse karakterinin şehit olduğu sahne ekrana geldi. Dizinin ilk başında konuşan, hakkın rahmetine kavuşan askerin nasıl şehit olduğunu andı bu sahne.

Yavuz’un Askeri Zekası Nazlıyı Kurtardı

Yarbay Erdem hala kaybının acısını üzerinden atmadığını düşündüğü için Yavuz’un operasyona katılmasını kabul etmedi. Ama Yavuz onu dinlemedi. Askeri birlikten çıkarken bir teröristi fark etti. Onu takip ettiğinde teröristlerin yuvasını buldu. Tam o sırada teröristler Nazlı’yı asacaktı. Yavuz, kızı öldürmeye çalışan askerleri bir bir vurdu ve Nazlı’yı kurtardı. Çıkan boğuşmada Yavuz, teröristlerin başını öldürdü. Yarbay Erdem ise gönderdiği askeri Tim ile kızı ve Yavuz’u kurtardı.

Biz Komutanımızı Bulduk!

Özel Tim’in Yavuz Üsteğmen’in üstün başarısına hayran kaldıklarını gördük. Bu sırada Yarbay Erdem ise Yavuz’a, Tim’i komuta etmesi için emir verdi. Kod adı Çolak olan bir teröristin durdurulması için Yavuz Üsteğmen ve komutasında 12 korkusuz askerin bu hain ile mücadelesini izleyeceğiz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.