Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Söz 10. Bölüm: Vatan, Bayrak , Millet Mücadelesi

07.06.2017
Söz 10. Bölüm: Vatan, Bayrak , Millet Mücadelesi

Star Tv de yeni başlayan dizilerden biri olan Söz her hafta Pazartesi akşamları saat 20:00 da evlerimize konuk oluyor. Birkaç aydır ekranlarda olmasına rağmen iyi reyting alan diziler arasında yer alan Söz; Türk askerinin terör ile mücadelesini ekranlara getiriyor. Bu sezon çokça gördüğümüz asker temalı dizilere nispeten içinde barındırdığı mizahi sahneleri ile de izleyicileri güldürüyor. Karabayır denen sınır bölgesinde bir askeri üs de görev yapan Yavuz ve Erdem Yarbay komutasındaki Özel Tim ile vatanı korumaya çalışan bu cesur askerlerin hayatlarını izlediğimiz Söz dizisi ekranlara son bölümü ile geldi. Söz 10. bölümünden derlediğimiz özel anları sizlerin huzuruna sunalım.

Yavuz Çolak’ın Elinden Kurtuldu!

Geçen bölümde Çolak’ın elinde rehin olan Yavuz komutanlarına rehin tutulduğu yeri füze ile vurmalarını istemişti. Aksi halde onlara hakkını helal etmeyeceğini söyledi. Buna rağmen Erdem Yarbay bunu yapamadı. Daha sonra Yavuz’un bulunduğu odayı ateşe veren Çolak yinede onun ölmesini sağlayamadı. Yavuz bir şekilde kaçmaya çalışıyordu. Bunun üzerine elleri bağlı ve ateşler içinde mücadele veren Yavuz’u oraya yetişen Erdem Yarbay ve ekibi kurtardı. Çolak’ın adamı gelip de Yavuz’un kaçtığını söylediğinde Çolak bu yenilgi ile deliye döndü. Çolak’ın adamı bu başarısızlığı yüzünden Çolak’ın hışmına uğradı. Çolak adamı öldürmedi ama ona işkence etmekten de geri durmadı.

 

Diğer yandan okulda kapana kısılmış Özel Tim ve kadın, çocuklar sonunda kurtuldular. Feyzullah tahribat gücü büyük bir bomba yaparak herkesi tahliye edip bunu patlattı. Tüm teröristler etkisiz hale gelince onlar da kaçarak kurtuldular.

Yavuz’u hastanede tedavi altına alan Bahar ona çok kızgındı ama onu iyileştirmek de istiyordu. Bunun üzerine ikili yine tatlı tatlı atışarak hesaplaştılar. Yavuz ” ben basit bir hayat istiyorum. Çolağı öldürüp sonra da ölmek” diyerek Bahar aslında hiç bir araya gelemeyeceklerinin sinyalini de verdi.

Eylem Öldü!

Geçen bölümde vurulan Eylem’in durumu ise çok ciddiydi. Sebastianı vurmasın diye Eylem’i etkisiz hale getirmek isterken Ferit kadıncağız fena yaraladı. Hastaneye kaldırılan Eylem sürekli olarak bana bunu neden yaptın diye sorduğu Ferit vicdan azabından deliriyordu. Eylem’e lütfen hayata tutun dese de Eylem hastanede tüm müdahalelere rağmen hayata gözlerini yumdu. Her ne kadar Ferit bunu askeri sebeplerden dolayı yapsa da şüpheleri üzerine çekti.

Doktor Eylem’in ölüm haberini verdiğinde Ferit yıkıldı. Olanlara inanamayan Ferit ölümü de kabul etmedi. Kendini suçlayan Ferit’i komutanı Yavuz teselli etti. Fakat bu ölümün Ferit’in başına bir bela açacağını tahmin ediyordu. Ferit polis otosunda ifade vermeye giderken yolda Eylem ile ilk karşılaştıkları an, ona aşık olduğu zamana kadar geçen tüm süreç gözünün önüne geldi. Sevdiği kadın kendi ellerinden ölmesi ile Ferit tamamen yıkılmıştı.

Çolak’ın Saldırı Planları

Çolak her ne kadar Yavuz’u elinden kaçırmış olsa da asıl planlarını yapmak için kan kaybetmedi. Ateş’in araştırmalarından söylediği üzere Çolak çok büyük bir radar kurmuş ve askerin gönderdiği İHA dan da haberi varmış. Çolak’ın asıl amacı Yavuz’u kullanarak İHA ya sahip olmak ve Sebastianı ele geçirerek bilgilere sahip olmakmış. Keza Yavuz yenilgisine rağmen İHA yı ele geçirdi ve Sebastian kaçtı.

Çolak’ın işkence ettiği adamı sonunda ellerinden kaçtı. Ellerinden kaçtığı gibi de köydeki evine sığınan adam köy korucusunun gelmesi ile işlerin seyrini değiştirdi. Köy korucusuna onu kurtarmaları karşılığında itirafçı olacağını söyledi. İHA nın yerini bildiğini ve koruma karşılığında bunu söyleyeceğini söyledi. Bunun üzerine korusu Ateş’i aradı ve bu haber hemen Yavuz’a iletildi. Yavuz bunu kabul edince de itirafçı Ateş tarafından sorgulandı. Bu sorgudan sonra İHA nın yeri öğrenilince Yavuz komutasındaki Özel Tim operasyona başladı.

Özel Tim İHA Avında!

Çolak’ın İHA ‘yı sakladığı yeri operasyon ile Özel Tim buldu. Buraya girdiklerinde Sebastian ise İHA dan bir parça çalıyordu. Sebastian askerleri atlatıp kaçarken bir tuzaklı bomba da bıraktılar. Özel Tim ve Yavuz oradan kaçtıklarında canlarını zor kurtardılar. Bunun için Avcı’nın bir keza daha birini vurması gerekti. Vurduğu kişi çocuk hali ile kafa tutmasına rağmen ona yardım ettiler. Yavuz ve Erdem Yarbay konuştuklarında ise İHA nın bulunması ile Çolak’ın hamlesiz kalmayacağını ve bu yüzden dikkatli olmak gerektiğini söyledi.

Çolak ise adamının elinden kaçıp da asker ile iş birliği yaptığını anlayınca öfkeden kudurdu Bu yüzden adama ulaşacak her yolu denedi. Adamın oğlunu kullanarak onu öldürtme emri verdi. İtirafçı çocuğuna kavuştuğunu sanırken oğlunun onu celladı olacağını bilmiyordu. Annesi ve babasını gözünü kırmadan vurdu.

Türkiye Şehidine Ağlıyor!

Özel Tim iftar yemeğinde iken Yasin’in telefonla araması ile ortalık karıştı. Yasin itirafçının evine gidip de manzarayı görünce korucudan olanları öğrenmişti. İtirafçının oğlunun intikam hırsı ile canlı bomba olduğu ve iftar yemeğini kana bulayacağını söyledi. Bunun üzerine herkes tahliye edilip güvenlik önlemleri alındı. Canlı bomba iftar yerine doğru ilerlerken onu korkutmamak için yavaşça yanına yaklaşan Özel Timden Kurtdereli patlamada can verdi. Canlı bombanın üzerine atlayarak kendini siper eden bu kahraman asker olay yerinde can verdi. Kendisi şehadet örtüsü altında son yolculuğuna uğurlanırken onlarca insanı kurtarmanın ise gururu ile kelime-i tevhid’i getirdi.

Bu olayın haber olmasından sonra şehit askerin eşi birliği arayıp durdu. Dilleri varamadı bile eşinin sonsuzluğa uğurlanacağını söylemeye. Diğer yandan Özel Tim askerleri bu olayım hüznü içindeydiler. Kurtderelinin kanını yerde bırakmayacaklarına yemin ettiler. Bu hüzün ile baş etmeye çalışırken bir de Çolak güya baş sağlığı için Yavuz’u aradı. Çolak ”seninde sonunun böyle olmasını umut ediyorum” dediğinde Yavuz ona ”bekle geliyorum” diyerek bu acının intikamını alacağına yemin etti.

Türk Askerinin Kanı Yerde Kalmaz!

Bu acı haberi vermesi için Erdem Yarbay görevlendirildi. Asker Ahmet  Kartal’ın cenazesi ailesi ve askeri birliğin saygı duruşunda getirildi. Şehidin oğlu ”babam nerede” , ” babama ne oldu” gibi sorular sorduğunda göz yaşlarımızı tutamadık. Daha sonra şehidin tabutuna koşan ve tabuta dokunarak ağlayan yetimi annesi teselli etmeye çalıştı. O anlarda askerler de acı içinde göz yaşları döküyordu.

Türk Askeri Canı Pahasına Şehidinin Hesabını Soracak!

İtirafçının terörist oğlu annesi ve babasını kendi evinde kurşunladıktan sonra itirafçı kaldırıldığı hastanede hayata döndürüldü. Bunun üzerine hastanede bulunan polise ” Çolak’ın bir oğlu var” diyerek bilgi verdi.

Diğer yandan Yavuz bu son şehit haberi ile Özel Timle yürekleri cesaret dolduran bir konuşma yaptı. Bu konuşmada Yavuz ” elimde istifa dilekçem ver, ben bugün birlikten ayrılırken bu dilekçeyi Erdem Yarbay’a vereceğim eğer Çolak’ı almadan gelirsek bizi meslekten men etsinler diyerek” ölümüne , dönmemesine , aylar sürse de sonunda onu yakalayacaklarına yemin ettiler. BU lafların ardından ”sizde benimle misiniz ” diye sorduğunda Özel Tim askerleri ayrı ayrı Yavuz’a katıldı. Yavuz bu kararı Erdem Yarbay’a verdiğinde ise ; ”bu istifa dilekçelerinden biri eksik” diyerek kendisi de bu mücadeleye katıldı. Bakalım Söz yeni bölümünde bu mücadele nasıl sonuçlanacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.