Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Söz 6. Bölüm: Terörün Kökünü Kazıyacağız!

10.05.2017
Söz 6. Bölüm: Terörün Kökünü Kazıyacağız!

Ekranların kahramanlık dizileri alanında yer alan Söz dizisi ; özgün ve güzel senaryosu ile izleyicileri ile buluşuyor. Türkiye’nin yıllardan beri hem içeride hem de dışarıda var olan düşmanlarına karşı verdiği üstün mücadeleyi konu alan Söz dizisi, Star Tv ekranlarında her hafta Pazartesi günleri yer alıyor. Söz dizisi diğer dizilere kıyasla daha inandırıcı senaryosu, dram ve mizahı bir arada ölçülü bir şekilde tutabilmesi ile farklılaşıyor. Bu hafta yayınlanan Söz 6. bölümünde yaşananlar ve özel sahneleri sizler için derledik.

Çolak Yakalandı!

Geçen bölümde Yavuz Komutan’ın emrindeki Özel Tim operasyon ile Çolak’ı yakalamıştı. Çolak tutuklanıp da askeri üsse götürülünceye kadar askerleri lafları ile tahrik etmeye devam etti. Bütün amacı askerleri kızdırarak çıkacak olan arbededen yararlanıp kaçmaktı. Diğer yandan ise yaralı Ali Haydar, Eylem ve Özel Tim’in geri kalan askerleri de teröristlerin rehinesi olmuştu.

Yavuz Komutan rehineleri bir depoya getirdi. Burada yaralı teröristle özel olarak ilgileniyorlardı. Türk askerinin terörist de olsa yaralı olan birine olan tavrı ile teröristlerin Ali Haydar’a tavrı çok farklıydı. Teröristlerin acımasızlığı bir keza daha ekrana geldi.

Yavuz Komutan yakaladıkları Çolak ve teröristleri , Erdem Yarbay’a şifreli olarak belirtti. Erdem Yarbay mesajı alınca hemen yardıma yetişti. Yasin ise istihbarattan Çolak’ın elinde bir kimyasal veya biyolojik türden bir silahın olduğunu söyledi. Erdem Yarbay tüm gayretlerini askerlerini sağ salim kurtarmak için kullandı. Bu uğurda Bahar doktordan bile yardım istedi.

Ali Haydar Can Çekişiyor!

Hafız ise teröristlerin doktoruna götürüldü. Doktor Hafız’ı uyuşturarak ameliyat etmek istese de terörist izin vermedi. Hafız acılar içinde kıvranarak ameliyat edilmeye başlandı. Her ne kadar ameliyat edilse de, durumu ciddiyetini koruyordu.

Fatma ise boşanmadan vazgeçmiş ve eve dönmüştü. Ali Haydar’a bu haberi vermek için onu aradığında telefonu terörist açtı. Önce Fatma ile dalga geçen adam daha sonra Fatma’ya kocasının öldüğünü söyledi. Fatma ise olayın şoku ile ani bir kararla Karabayır’a gitti.

Benim Bir Bayrağım Var, Türk Bayrağı!

Çolak’ın abuk subuk laflarına daha fazla katlamayan Yavuz Komutan; ona çok ağır laflar etti. Önce ” Sen uyuşturucu parası ile ülke yöneteceğini mi düşünüyorsun! Bu yaptığınız kahramanlık değil mücadele hiç değil. Benim bir bayrağım var Türk bayrağı senin ise bir paçavran bile yok. Eğer kahramanlık görmek istersen Çanakkale veya Sakarya’ya bak” diyerek Çolak’ı iyice rencide etti. Ama Çolak bu lafların hiç birinden anlamadı. O kötülük akan kalbinden geçenler diline vurmuştu resmen. Söyledikleri ile hala askerleri tahrik etmeye çalışıyordu. Ama Yavuz Komutan onu çok iyi tanıyordu. Bu laflarla oyuna gelmedi.

Eylem Ölüm ile Burun Buruna

Teröristlerin elinde bulunan Eylem; bir ajan olduğuna dair suçlanıyordu. Her ne kadar ajan olmadığını söylese de teröristler inanmadı. Bir ajan olmadığına inanmaları için Ferit’i vurmasını istediler. Eylem o kadar zor durumda kalmıştı ki, bir yandan başına silah dayanmıştı diğer yandan ise Ferit’i vurması için psikolojik baskı yapılıyordu. Ya o tetiği çekecekti ya da Eylem ölecekti. Ferit ses kayıt cihazını kendisinin koyduğunu ve Eylem’in suçsuz olduğunu söyleyerek kadını büyük bir tehlikeden kurtardı.

Eylem daha sonra tuvalete gitme bahanesi ile çıktığı yerde bir cam parçası buldu. Bir şekilde bu cam parçasını Ferit’e ulaştırdı. Ferit ve diğer askerler ellerindeki ipleri bu cam parçası ile kesip kurtuldu. Kısa zamanda teröristleri de etkisiz hale getirdiler ve Hafız’ı aramaya koyuldular. Teröristlerin geri kalanı tarafından fark edilince çatışmaya girdiler. Bu kıran kırana çatışmada Hafız’ı buldular ama durumu çok ciddiydi. Orada bir karar vermeleri lazımdı. Ya Hafız’ı alıp oradan kaçacaklardı, ki bu durumda Hafız ölebilirdi ya da Yavuz ve Erdem komutanlara güvenerek onların kurtarmasını bekleyeceklerdi. Keza öyle oldu. Ali Haydar için, onun yaşaması için tekrar teslim oldular.

Bu anlarda komutanlarının onları en kısa zamanda kurtaracaklarından emindiler. Moral bozmak yerine şanlı alay marşını söyleyerek hem Ali Haydar’a umut verdiler hem de teröristlere güç gösterisi yaptılar.

Çolak İle İlgili Gerçekler

Çolak hala tahrik etmeye devam ediyordu. Bu defa Yavuz’u terör saldırısında kaybettiği nişanlısı Merve’yi kullanarak kızdırmaya çalıştı. Yavuz ise bu oyuna gelmedi. Aksine Çolak’a neden böyle kötü bir insan olduğunu sordu. Çolak ise geçmişte yaşadıklarını, karısı ve çocuklarının başına gelenleri, ülkesinde olan bitene kimsenin müdahale etmeyip sessiz kalışından dolayı çok öfkeli olduğunu anlattı. Bu yaşananlardan dolayı tüm dünyadan intikam almaya yemin etmişti.

Yavuz yardım amaçlı korucuların başı Hamza’yı çağırmıştı. Hamza içeri geçer geçmez Çolak’ı karşısında görünce öfkeden çıldırdı ve ona saldırdı. Hemen askerler araya girerek onları ayırdılar. Hamza ise iki oğlunun katili Çolak’ı bir kaşık suda boğmayı çok istiyordu. Fakat Özel Tim’in rehin olan askerlerini kurtarmak için beklemek zorunda kaldı.

Kimyasal Silah Engellenecek Mi?

Çolak’ın elinde bulundurduğu ve kullanmak için an kolladığı kimyasal silah ile ilgili her şeyi Yusuf biliyordu. Biraz zorlasa da Yasin sonunda gerçekleri ondan öğrendi.

Bir yandan da Erdem Yarbay’ın yardımı ile Özel Tim rehin olan arkadaşlarını kurtarmak için hazırlık yapıyordu. Teröristler ise bu anlarda boş durmamış bir canlı bombayı Erdem Yarbay ve Yavuz’un olduğu depoya göndermişti. Son anda canlı bombayı fark ettiler ama geç kaldılar. O karmaşada çıkan çatışmaya her saat yeni bir terörist ekleniyordu. Şimdi Özel Tim’in tek umudu bu çatışmadan galip gelerek rehin olan askerleri kurtarmaktı.

Göze Göz, Dişe Diş

İstihbaratta Yasin ve Karabatak kimyasal silahı engellemek için bilgi kovalarken; Ali Haydar ve Çolak’ın değişiminin yapılması için operasyon başladı. Hafız araca bindirildi ve ayarlanan yere götürüldü. Karabayır’da olan Fatma ise kocasının ardından dualar edip gözyaşı döküyordu.

Büyük operasyon başladı. Her ne kadar iki taraf da iki kişi gelecek dese de herkes önlemini almıştı. Ali Haydar sağ kurtarıldı ve Bahar doktor onu hemen tedaviye aldı. Yavuz ve emrindeki askerler ise Özel Tim askerlerini ve Eylem’i kurtardı.

Burada canlı ele geçirilen Musullu profesör ise sorguya alındı. Çolak’ın kullanmak istediği kimyasal silahın ayrıntıları için sorgulandı. O anda Ali Haydar’ın içine bir çeşit biyolojik bomba yerleştirdiğini itiraf etti. Bahar’ı arayan Yavuz durumu haber verdi ve zamanla yarıştılar. 1 dakika içinde bombanın çıkarılması gerekiyordu. Bomba çıkarıldığında birden infilak etti. Aşık ve Bahar patlamanın şiddeti ile yaralandı. Çolak ise o kargaşadan kaçmayı başardı.

Yavuz ise bombanın patlama sesini duydu ve o anda Bahar’ın yaralandığını anladı. Bahar ölme diye feryat ederken dizi o sahne ile sonlandı. Söz yeni bölümünde Bahar ve askerlerin durumu netlik kazanacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.