Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Söz 7. Bölüm: Vatanın Kahraman Evlatları

17.05.2017
Söz 7. Bölüm: Vatanın Kahraman Evlatları

Star Tv nin güçlü yapımlarından biri olan Söz her Pazartesi 20:00 da evlerimize konuk oluyor. Kahraman Türk askerlerinin sınırda teröristler ile mücadelesini konu alan dizi başladığı günden beri reytinglerde ön sıralarda yer alıyor. Yıllardır süren bu kanlı mücadeleyi her açıdan bizlere anlatmaya çalışan dizimiz Söz’ün ; ekranlara gelen 7. bölümünden sizlere kesitler sunacağız.

Çolak Son Nefesini Bile İntikam İçin Kullanıyor!

Çolak’ın planı tutmuştu. Ayarladığı doktor Ali Haydar’ın içine bir çeşit gaz çıkaran fitil eklemişti. Kendisi ile Ali Haydar’ın değişimi sırasında bu fitil harekete geçirildi ve herkes gaza maruz kaldı. Gazdan etkilenen herkes bir bir yere yığılırken Çolak son nefesini bir bomba yapmak için kullandı. Bulup getirdiği tüp ile silahı birbirine bağladı. Bir ipin ucu ile de kapıya bağladı. Bu sayede Bahar ve diğer askerleri kurtarmak için kapıyı açan herkes bombanın patlaması ile can verecekti. Ama amacına ulaşamadı. Bahar son bir gayretle cerrah makasını alarak bombanın ipini kesti. Tam o anda Yavuz Komutan da onları kurtarmak için kapıyı açmıştı. Zamanlama muhteşemdi. Çok şükür herkes sağ salim kurtarıldı.

Musullu profesörü ele geçiren Özel Tim tüm biyolojik silahları ele geçirdiğini sanıyordu. Meğer durum çok daha vahimmiş. Çolak asıl büyük oranda biyolojik silahı başka yerden temin ediyormuş. Avrupa’ya göçmek isteyen mültecilerin vücutlarına yerleştirilmiş bu biyolojik silahlar. Bu insanları kobay olarak kullanan şeytani Çolak amacına ulaştı. Yakalanmasından dolayı saldırıyı 1 ay daha erken gerçekleştirmek için emir aldı.

Tabi tüm bunlar olurken Özel Tim de boş durmadı. Çolak’ın mültecilerden ameliyat ile aldırdığı izbe eve operasyon düzenledi. Ama çok geç kalmışlardı. Tüm mültecileri öldürmüşlerdi. Ferit bir teröristi sağ yakalayınca ” sizde hiç vicdan yok mu ” diyerek öfkelendi. Ölen mültecilerden bir kadın yaşıyordu. Son nefesinde teröristlerden birinin adını söyledi ve öldü.

”Türk Silahlı Kuvvetlerine Laf Geleceğine Kafama Sıkmayı Tercih Ederim”

Yavuz ve Erdem ise komutanlarının karşısına geldiler. Üst mercilerden emir almadan Çolak’a operasyon düzenledikleri ve ellerinden kaçırdıkları için emir komuta zincirini tanımamışlardı. Sonra Erdem Yarbay tüm sorumluluğu üzerine aldı. Ayrıca açıklamayı da yapınca komutan bu konuda işlem yapmadı. Yavuz ise bu lafların ardından ” Türk Silahlı Kuvvetlerine laf geleceğine kafama sıkmayı tercih ederim” diyerek aslında bu vatani görevi canlarından öteye koyduklarını gösterdiler.

Ali Haydar ise ağır yaralı halde ameliyata alınmıştı. Fatma kocasının o hallerine kahrolmuştu da duasını da eksik etmemişti. Çok şükür Ali Haydar sağ salim ameliyattan çıktı. Uyandığında Fatma’yı karşısında gören Ali Haydar çok mutlu oldu. Ve aralarındaki boşanma mevzusu da sonsuza kadar kapandı. Özel Tim ise ona bir video çekerek gönderdiğinde Ali Haydar çok duygulandı.

Annesine çok bağlı olan Feyzullah ise anneler günü dolayısı ile Erdem Yarbay’dan izin aldı. Başta bu isteğe kızar gibi yapan Yarbay sonra bir sürpriz yaptı. Feyzullah için aldıkları uçak biletini vererek özel günü annesinin yanında geçirmesine izin verdiler.

Eylem Pes Etmiyor!

Ferit tüm yaşananlardan sonra Eylem’i ziyaret etti. Burada Eylem ile konuşan Ferit onun Karabayır ‘ dan ayrılacağını sanıyordu. Ama Eylem o niyette değildi. Çolak’ın evindeyken bulduğu resimlerin peşine düştü. Ferit ise Eylem’e karşı aşka benzer duygular hissetmeye başlamıştı. Eylem de ona karşı boş değildi ama bu duyguları birbirlerine itiraf edemeyecek kadar erkendi. Ayrıca Eylem’in eski sevgilisine ait fotoğraf ve hatırladığı anı da kafa karıştırdı.

Erdem Yarbay’ın eşi Güler tarafından yapılan bir sürprizle Özel Tim anneler gününde anneleri ile görüştüler. Bu duruma çok sevindiler. Bir tek Ateş buruktu. Çünkü kendisi kimsesiz olarak büyümüş. Bu anlarda hepimiz çok duygulandık. Yavuz ise İstanbul’a giderek annesini mezarında ziyaret etti.

Özel Tim Her An Görevde

Mültecileri yurt dışına götürme bahanesi ile kandıran teröristi yakalamak için Özel Tim askerleri operasyon düzenledi. Bu operasyonda ise Aşık vurulduğunda askerler daha büyük öfke ile üzerine gitti. Sonunda diğer mültecileri taşıyan aracı ele geçirerek onları boğulmaktan son anda kurtardılar. Ama gidecekleri yol uzundu. Mülteciler aç ve yorgundular. Askerler onları sırtlayarak son lokmalarını paylaşarak sahiplendiler. Uzunca süre mültecileri eve sağ salim ulaştırmaya çalışan ekipten Geveze tek başına kalan teröristler ile savaşmayı; diğerlerinin ise mültecileri de alıp kaçmasını istedi.

Ali Haydar ise büyük bir gerçek ile karşı karşıya kaldı. Doktor durumuna baktığında onu Ankara’ya sevk edeceğini söyledi. Çünkü iyileşmezse emekliliği istenebilirdi. Bunu duyan Ali Haydar çok sinirlendi. ”Ben askerim ve asker gibi öleceğim” diyerek muayene olmayı reddetti.

Yavuz ve Bahar’ın Davet Dansı

Aydan adına bir Kimya Profesörü’nün varlığından haberi olan Çolak onun peşine düştü. Kadın ; biyolojik ve kimyasal silah alanında çok tecrübeli ve bilgili olduğu istihbaratını aldığı için adamlarını onu kaçırması için gönderdi. Fakat başarılı olamadı. Aydan profesörü başta istihbarat ve Özel Tim korumaya aldı. Her ne kadar Kadın koruma istemese de, Yavuz onu koruması için ikna etti. Kadının gideceği bir davette hedef olabileceklerini düşündükleri için Yavuz komutan ile beraberindeki Özel Tim’in bazı askerlerini davete gizli göreve gönderdi.

Yavuz davetteyken yanına bir adam geldi ve ona bir kulaklık verdi. Bu kulaklığı taktığında Çolak karşısına çıktı. Yavuz’u ahizenin karşısından tehdit ediyordu. Çolak’ı dinlemediği takdirde davetteki herkesi öldüreceğini söylüyordu. Yavuz’dan istediği ise Aydan profesörü kendi eli ile adamlarına teslim etmesiydi. Bunu yapmaması halinde hedefindeki herkesi tek tek indiriyordu. Tam o anlarda içeri tüm endamı ile Bahar girdi. Yavuz ile karşılaşınca çok şaşırdı. Aslında bu davetin düzenleyicisi Bahar’ın annesi ve Aydan profesörmüş. Bu yüzden Bahar da ev sahibi sayılıyordu. Bahar’ı gören Çolak ise eğlenmek istedi. Bu amaçla Yavuz’u parmağında oynatmaya başladı. Yavuz’a Bahar’a söylemek istemediği halde tehditle birçok şey söyletti.

Bahar ise davette söz alarak durumunu, Karabayır’da insanların nasıl yardıma muhtaç olduğunu anlattı. Annesi onu engellemeye çalışsa da başarılı olamadı. Bu konuşma ise sadece Yavuz üzerinde etkili oldu. Çolak ne derse Yavuz onu yapmak zorunda kalıyordu. Dansa kaldır deyince kaldırdı, bu anlarda konuşan ikiliden Bahar olanları yanlış anlamaya başladı. Çolak resmen tüm gece boyunca Yavuz’u kukla gibi oynattı.

Yavuz ise mors alfabesi ile durumu Ateş’e anlatmaya çalışırken Çolak da onu zorluyordu. Çolak ; Bahar’a iyice yaklaşmasını istedi ve sonunda onu öp öp öp diye bağırınca Yavuz onu öpmek zorunda kaldı. Sonunda Ateş verilen mesajı anladı ve Yavuz’a yardım için davetin olduğu mekanda Çolak ve adamlarını aradılar. Çolak ise baskıyı iyice arttırdı. Yavuz’a havaya ateş etmesini ve davetteki kişileri dışarı çıkarmasını istedi. Daha sonra da Aydan profesörü ona getirmesini. Yavuz’un herkesin güvenliği korumak için başka şansı kalmamıştı ve Çolak’ın dediklerini yaptı. Tüm herkesi dışarı çıkarıp kendisi Aydan profesörü kaçırmak için dışarı çıktığında polisler onun geçişine izin vermediler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.