Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Söz 8. Bölüm: Şanlı Türk Askeri

24.05.2017
Söz 8. Bölüm: Şanlı Türk Askeri

Ekranlara henüz 8. bölümü ile gelmesine rağmen yüksek reyting oranları ile kısa zamanda sağlam bir izleyici kitlesine sahip olduğunu kanıtladı. Türk askerinin terör örgütü mensupları ile verdiği mücadelenin askeri ve sosyolojik boyutunun işlendiği ve ekrana yansıtıldığı Söz dizisinin yayınlanan 8. bölümü hakkında sizlere tespitler sunacağız.

Türk Askerinin Üstün Kurtarma Becerisi

Geçen bölümde yarım kalan olaylar bu bölümde devam etti. Çolak büyük tehditler ile Yavuz’a birçok şey yaptırdı. Çolak’ın istediği sadece profesör Aydan Hanımdı. Bu kadını alabilmek adına Çolak balo salonundaki kişileri öldürmek tehdidi ile Yavuz’a kadını kaçırttı. Yavuz ise insanların hayatlarını tehlikeye atmamak için profesörü kaçırmak zorunda kaldı. Tam o anda polisler kapının önünde belirmişti. Buna rağmen Yavuz polislere silah doğrulttu ve bir kırmızı Ferrari ile Aydan Hanım’ı kaçırdı. Çolak’ın istediği yere kadını getirmesi için tam 10 dakika verdi. Aksi halde geç geldiği her dakika için bir sivil öldürmekle tehdit etti. Bunun üzerine Yavuz, Çolak’ın istediği yere 10 dakikada yetişti.

Tam Aydan Hanım’ı teslim edeceği sırada Özel Tim’in diğer askerleri Çolak’ın bağlantı sağladığı kulaklığa erişti ve Çolak ile Yavuz’un iletişimini kopardı. Bu sırada Yavuz gaza basarak Aydan Hanım’ı alıp o ortamdan kaçırdı. O sırada Yavuz’ı bekleyen polisler olayları anlatmasına karşın onu dinlemeden tutukladı. Soluğu polis merkezinde alan Yavuz ve Aydan Hanım’ın yardımına Özel Tim’in askerleri koştu. Bir yandan Erdem Yarbay’ı arayıp Yavuz için yardım istediler. Diğer yandan ise Aydan Hanım’ın kocası ve kızına yardım için evine gittiler. Ama Çolak’ın adamı Özel Tim’den hızlı davranmıştı. Aydan Hanım’ın evine giderek ailesini rehin aldı ve kadını arayarak istediği adrese gelmesini istedi. Eğer emniyetteki herhangi birine de bu durumu belli ederse onları öldüreceğini söyledi. Bunun üzerine Aydan Hanım ailesini kurtarmak için verilen adrese gitti.

Türkmen Mültecilerin Kurtarılması

Geveze komutasındaki Özel Tim ise sınırda Türkmen mültecileri teröristlerin elinden kurtarmak için büyük operasyon başlatmıştı. Bunun üzerine askerlerin bir kısmı Türkmenleri sağ salim sınırdan ülkemize geçirmeye çalışırken diğer kısmı ise teröristler ile savaşmaya çalışıyordu. Sayıca üstün olan teröristlere inat askerlerimiz onları yendi. Özel Tim sağ salim Türkmenleri ülkemize getirirken, Geveze tüm teröristlerle tek başına savaştı. O sırada Geveze’nin teröristler ile çatışmasından bir haber olan askerler durumu Erdem Yarbay’a haber verdiklerinde o da Özel Tim’e ”komutanınızı bulun” dedi. Şükür ki Geveze sağ salim birliğine döndü.

Yavuz ise Aydan Hanım’ın ailesini kurtarmaya gideceğini anladı. Bu durumu her ne kadar polislere söylese de kimse ona kulak asmadı. Yavuz da kendi yöntemleri ile onları kurtarmaya çalıştı. Polislerin elinden kaçarak Özel Tim ile beraber Aydan Hanım’ı kurtarmaya çalıştı. Ne yazık ki, Aydan Hanım ve kocası Çolak’ın adamı tarafından kaçırıldı.

Yavuz Zor Durumda

Yavuz tüm olanlardan sonra zor durumda kalmıştı artık. Sırf Aydan Hanım’ı kurtarmak için; polislerin elinden kaçmıştı, bir araç çalıp, Aydan Hanım’ı kaçırmak zorunda kalmıştı. Tüm bunların yanında Çolak yüzünden öpmek zorunda kaldığı için her şeyi yanlış anlayan Bahar vardı. Erdem Yarbay işleri karıştığı için Yavuz’un birkaç gün ortalıkta olmamasını istedi. Yavuz da Bahar ile arasındaki bu yanlış anlamayı düzeltmek için evine gitti. Yavuz’u karşısında gören Bahar çok şaşırmakla beraber ne yapacağına da bilemedi. İkili öpüşme meselesini konuştuktan sonra Bahar çok sinirlendi. Yavuz tüm bunları Çolak yüzünden yaptığını söylese de Bahar hiçbirine inanmadı. Yavuz’un evinde kaldığı Bahar o sabah ilk uçakla Karabayır’a gitmişti.

Özel Tim’in askerleri ve Yavuz da Karabayır’a dönmek üzere yola çıktılar. Hepsi Hafız’ın durumunu merak ediyordu. Hafız ise daha fazla hastane odasında kalamadığı için Fatma’yı zorluyordu.

Zorluklara Rağmen Aşk

Bahar yaşadıklarında dolayı Yavuz’a karşı çok kızgındı. Yavuz Karabayır’a gelip Hafızı ziyaretinde Bahar ile karşılaştı. Ama Bahar hala ona çok kızgındı. Bu sahneler yeni bir aşkın doğuşunun işareti gibiydi. Ateş ve Nazlı da hastanede karşılaştılar. Ateş ikilinin arasındaki durumu Nazlı’ya anlatınca çok şaşırdı. Bunun üzerine Nazlı neden Bahar’ın Yavuz’a bu denli kızgın olduğunun nedenini söyleyince taşlar yerine oturdu. Nazlı ve Ateş’in romantik sahnelerini gören Nazlı’nın annesi ise olanlara müdahale etti. Ateş’in üzerine muhabbet dönünce onun nasıl bir çapkın olduğunu öğrenen Nazlı soluğu Ateş’in yanında aldı. Aralarındaki tatlı hesaplaşma hepimizi gülümsetti.

Eylem ile Ferit ise yine buluştular. Geçen defa Eylem’in kitabının arasından Eylem ve eski sevgilisinin fotoğrafını gören Ferit bu duruma çok üzülmüştü ve orayı terk etmişti. İstanbul’da ise Eylem’in fotoğrafında gördüğü adamla dövüşmesinden sonra onu uyarmak istedi. Meğer Eylem’in ayrıldığı eski sevgilisi artık Çolak için çalışan bir adama dönüşmüştü. Ferit bu gerçeği Eylem’e söyleyince Eylem inanmadı. Ama durumun ciddiyetinin farkına varınca Eylem adamla ilgili bildiklerini anlattı. Adamın Adı Sebastian’mış. Eylem daha sonra birliğe gelerek Sebastian ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Hafız İş Başında

Hafız hastanede kalmaktan çok sıkılmıştı ve Keşanlı da onu hastaneden çıkarmak için plan yapıyordu. O sırada Yavuz geldi ve Hafız’ı hastanede kalmaya ikna etti. Hafız ise hasta haliyle bile insanları kurtarma peşindeydi. Polisleri öldürmek için operasyon düzenleyen adamı görünce hemen olaya müdahale etti ve tüm hastaneyi büyük bir tehlikeden kurtardı. Daha sonra doktor muayenesinde Hafızın, kendisine iyi bakmazsa kalıcı hasar sahibi olacağı söylendi.

Büyük Saldırı Önlenecek Mi?

Çolak’ın kaçırdığı kimya profesörü Aydan Hanım ailesini korumak için biyolojik silahı yapmak zorunda kaldı. Bu sırada Özel Tim’deki istihbaratçılar da Eylem’in verdiği bilgilerden Çolak’ın adamı olan Sebastian’ı bulmaya çalışıyordu. Eylem’den adamın astım olduğu bilgisini aldıkları için tüm eczanelerde adama ait bir kanıt aradılar. Sonunda bu kanıtlardan yola çıkarak Sebastian’ı buldular. Ateş ve Yasin hemen birliği aradı ve yardım istedi.

Sebastian’ın yerini tespit eden Ateş ve Yasin daha eve girmeden Eylem çıkageldi ve eve girdi. Bu evde Sebastian ile hesaplaşan Eylem olanları anlamaya çalışıyordu. Eylem tüm olanların hesabını sormaya başladı. O sırada kapıda Özel Tim askerleri bekliyordu. Askerlerin geldiğini anlayan Sebastian’ı bir boşluğunda Eylem etkisiz halde getirdi.

Yavuz Büyük Tehlikeye Atlıyor!

Yavuz etkisiz hale getirilen Sebastian’ın yerine geçip Çolak’ın adamları ile bağlantıya geçiyor. Çolak’ın adamları da Yavuz’un eylemi gerçekleştirecek adam olduğunu sanıp onu eylem yerine götürüyorlar. Araçta Türk bayrağı bulan teröristler Yavuz’dan bu bayrağın üzerine tükürerek camdan atmasını istediler. Yavuz başına silah dayasalar da bunu yapmadı. Onları takipte olan Özel Tim askerleri Yavuz’u araçtan kurtarıp, kaçan teröristlerin peşine düştü. Yavuz ve Özel Tim önce Aydan hoca ve eşini kurtardı. Daha sonra da saldırının gerçekleşeceği yeri tespit ederek operasyon düzenledi. Canlı bomba pazar yerine gidip aracı tam patlatacakken Yavuz kendi aracını bombalı araca sürerek büyük bir faciayı önledi. Fakat Yavuz Komutanın akıbeti belli değil.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.