Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Söz 9. Bölüm: Türk Askerinin Cesareti

31.05.2017
Söz 9. Bölüm: Türk Askerinin Cesareti

Ekranların yeni dizilerinden biri olan Söz, askerlerimizin zorlu yaşamı ve kahramanlık hikayelerinin anlatıldığı yapımlardan. Başladığı günden beri gerçekçi senaryosu ve iyi oyunculukları ile şimdiden büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Reytinglerde ise ilk sıralarda görmeye alıştığımız Söz dizisi bu yaza damgasını vuracak olan diziler arasında yer alıyor. Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın üstlendiği, senaryosu Ethem Özışık’a ait olan Söz dizisinde başrollerde Tolga Sarıtaş, Atakan Arslan, Burak Sevinç, Görkem Sevindik, Mustafa Yıldıran, Eren Vurdem, Aytaç Şaşmaz, Mehmet Ali Karakuş, Doğukan Polat, Volkan Uygun, Oktay Samurkaş gibi genç yetenekler yer alıyor. Bu sıralar 9. bölümü ile ekrana gelen Söz dizisinden derlediğimiz kısa kesitleri sizler için aktaralım.

Çolak’tan Biyolojik Saldırı!

Çolak zorla kaçırdığı profesör Aydan’a kocasını öldürme bahanesi ile zorla biyolojik silah yaptırdı. Bu silahı da bir terörist kurye ile pazar yerine gönderdi. Birçok insanın ölmesi için plan yapan Çolak’a Yavuz engel oldu. Biyolojik silahı taşıyan teröristin aracına çarpıp onu yoldan çıkaran Yavuz son sözlerinde Erdem Yarbaydan helallik istemişti. Bunun üzerine Yavuz’un bulunduğu yere giden Özel Tim askerleri komutanlarının canı pahasına saldırıyı engellediğini ve aracı bulduklarında Yavuz’un olmadığını gördüler. Fakat Yavuz Komutanın kaçan teröristlerin peşinden gittiğini sanıyorlardı.

Teröristlerin Köy Okulu Baskını!

Bir köy okuluna gidip çocuklara aşı yapan Bahar doktor ve Erdem Yarbay’ın eşi ve kızı da teröristlerin köyü basması ile tehdit altına kaldılar. Karşılarına çıkarak bu köyden gitmelerini ve onların yardımına muhtaç olmadıklarını söyleyen teröriste diklendikleri için terörist silah çekti. Vurmak ile tehdit ederken kürekle yaraladıkları terörist daha sonra ise diğer adamları toplayarak geldi. Güler hemen kocası Erdem Yarbay’ı arayarak yardım istedi ve Özel Tim’den 3 asker onları korumak için yardıma koştu. Gelen teröristler ile silahlı çatışmaya giren Özel Tim bu çatışmada teröristleri mağlup etmeye çalıştı. Her ne kadar Ateş başta birkaç teröristi mağlup etse de kalan teröristler Çolaktan yardım istedi. Çolak’a durumu anlatan terörist başı -ondan korkunç bir emir aldı. Çolak ” kadınları rehine olarak alın ama geri kalanları öldürün” dedi. Bu yüzden jammer cihazı ile dış dünya bağlantılarını kesip onlara saldırdı.

Ateş, Keşanlı ve Feyzullah, kadınları ve öğrencileri koruma altına almıştı ama teröristler bastırmaya devam ediyordu. Teröristler saldırmıyordu çünkü onların bir süre sonra aç ve susuz kalacağını bildikleri için dışarı çıktıklarında onları tek tek avlayacaklardı. Ateş ”bu savaş bir psikolojik savaş” dedi. Eğer bizim pes edeceğimizi düşünüyorlarsa yanılıyorlar diyerek beklemeye başladılar. Onları dışarı çıkarmak için ellerinden geleni yaptılar. Hatta şanlı bayrağımıza el sürmek isteyenlere izin vermeyen Keşanlı, şanlı bayrağımızı alıp yeniden göklere çıkardı. Daha sonra çıkan çatışmada Keşanlı telefonu bir an çekince Erdem Yarbay’ı arayarak yardım istedi.

Ferit’in Durumu Kritik!

Çolak saldırılarına ara vermiyordu. Özel Tim’in operasyonla yakaladığı Sebastian’ı geri almak isteyen Çolak, adamlarına bir saldırı emri verdi. Sebastian ve Özel Tim askerlerini taşıyan aracın geçeceği yola mayın döşendi ve aracın yoldan geçişi sırasında patlatıldı. Aracı takipte olan Geveze ve diğer askerler hemen yardıma koştu. Onların yardım etmesini beklemeden teröristler ateş etmeye başladı. Aracın içinde bulunan Ferit ve Aşık ise yaralanmıştı. Sebastian’ın durumu ise iyiydi. Aşık ayıldığında komutanı Ferit’in kolunun sıkıştığını gördü ve ona yardım etmeye çalıştı. Diğer yandan askerler de arabanın sıkışan kapısını açmaya çalışıyordu. Kapıya bomba yerleştirerek patlatıp açtılar. O anlarda Aşık, kontrol ettiği Ferit’in kolunu kesmezse kangren olup zehirlenebileceğini söyledi. Ferit ise bunu duyunca yıkıldı.

Özel harekatın gelmesi ile beraber araçtan Ferit ve Aşık kurtarılmaya çalışıyorlardı. Araç uçurumun kenarına geldiği için bir ters harekette aşağı yuvarlanacaktı. Tüm bunların yanında durumu en kritik olan Ferit için Erdem Yarbay’dan yardım istendi. O da en kısa zamanda yardım gönderilmesi için emir verdi. Erdem Yarbay ise Ferit’e canını kurtarmak için elinin kesilmesini kabul etmesini söyledi. Ferit bu gerçeği gözyaşları içinde kabul etti. Tam Ferit’in eli kesilecekken sonunda yardım ekipleri geldi. Ferit sağ salim kurtarıldı ve hastaneye tedavi için götürüldü.

Yüzbaşı Yavuz Kaçırıldı!

Kaza yaptıkları araçtan sağ kurtulan Yavuz, teröristler tarafından Çolak’ın hücresine götürüldü. Çolak bu davetsiz misafiri gördüğünde ağzı kulaklarına vardı resmen. Sonra Yavuz’u öldürmek istemediğini ve ona bir şans vereceğini söyleyen Çolak ”eğer kendisinden af dilerse Yavuz’un canını bağışlayacağını” söyledi. Yavuz ise bir Türk askerinin senin gibi bir adamdan af dilemesi imkansızdır diyerek bunu reddetti. Çolak ise Yavuz af dilemediği takdirde her türlü işkenceyi yapacaktı. Keza öyle de oldu. Ne Yavuz af diledi, ne de Çolak işkenceden vazgeçti. Çolak her türlü acımasız işkenceyi Yavuz’a yapmaya başladı.

Yavuz bu işkencelere göğüs geriyordu. Çolak hem lafları ile hem de fiziksel olarak şiddete devam ediyordu. Ayrıca Çolak ile bir hesaplaşma da yaşadılar. Çolak söylenen lafları hazmedemeyerek Yavuz’a daha farklı işkenceler yapmaya başladı. Daha sonra bir ilaç enjekte ettiği Yavuz’un tüm bildiklerini itiraf etmesini sağlamaya çalışıyordu. Yavuz ilacın etkisi ile Merve’yi görmeye başladı. Bu halusinasyondan çıkıp bu işkenceye göğüs germeye çalışıyordu.

Daha sonra elindeki iplerden kurtulup oradan çıkmaya çalışırken Çolak’ın gelmesi ile onu ele geçirdi. Her ne kadar Çolak’ı alıp oradan kaçmaya çalışsa da bu mümkün olmadı.

Gizemli Anahtar!

Çolak’ın çalıştığı adam yani ”Büyük Bey”, biyolojik saldırıyı yapamadığı için Çolak’a çok kızgındı. Bunun üzerine kadın casusu göndererek Çolak’ı uyardı. Eğer en kısa zamanda Türkiye’de büyük bir saldırı yapmazsa Çolak’ın sonu gelecekti. Büyük saldırıyı yapması için ise bir anahtara ihtiyaç vardı o anahtar Sebastian’daydı. Çolak tüm bilgileri barındıran bu anahtarı bulmak için Sebastian’ın peşine düştü.

Çolak daha Sebastianı bulmadan, Eylem bir boşlukta onu kaçırdı. Eski sevgilisi yani Sebastian uğruna ailesini, Fransa’yı terk ettiğini, onu bulmak için canını bile vermeye hazır olduğunu söylediğinde Sebastian onu umursamadı. Bunun üzerine tartıştıklarında Çolak adına binlerce masumu öldüren Sebastian’ı öldürmek üzere silah çeken Eylem, Ferit’in onları bulması ile durdu. Ferit onu ikna etmeye çalışsa da Eylem eski aşkını vurmaya kararlıydı. Ferit ise Çolak’ın kara kutusu olan bu adamı korumak adına Eylem’i göğsünden vurdu.

Verilebilecek En Zor Karar

Çolak daha fazla Yavuz’u ağırlamak istemediği için Erdem Yarbay ile görüşmesini istedi. Ekrandan görüşen Yavuz bir anda odaya Hafız’ın girmesi ile çok mutlu oldu. Yasin ise Yavuz’un tutulduğu yeri öğrenince Hafız o bölgeyi iyi bildiği için hemen göreve gittiler. Yavuz’u kurtarmak için gittiklerinde adres yanlış çıktı. Çolak neredeyse Yavuz’u yakmak üzereydi. Bunun üzerine Yavuz, Erdem Yarbay’a ulaşarak bulunduğu yeri vurmasını istedi. Tüm dünyaya reklam olacak şekilde ölmektense, sizin elinizden ölürsem daha onurlu ölürüm dedi. Erdem Yarbay ise bu çok zor bir karar diyerek konu ile ilgili kararı komutana bıraktı. Komutan ise insansız bir hava uçağının yakınlarda olduğunu ve Yavuz’un bulunduğu yeri vurabilecek mevzide hazır olduğunu söyledi. Yavuz ise Erdem Yarbay’a ”eğer beni siz vurmazsanız siz de dahil hiçbir arkadaşıma hakkımı helal etmem” dedi. Sonra da son sözüm budur dediğinde son bölüm sona erdi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.