Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Survivor 2017 Günlüğü: İlk Dokunulmazlık Oyunu ve İlk Ada Konseyi – 22 Ocak Pazar

22.01.2017
Survivor 2017 Günlüğü: İlk Dokunulmazlık Oyunu ve İlk Ada Konseyi – 22 Ocak Pazar

Adada İlk Gerginlikler Başladı!

Ünlüler Adası

Survivor 2017’nin ikinci gününde Ünlüler takımı sonunda barakalarına kavuştu. Ancak üst üste iki oyun kaybeden Ünlüler takımında gün gergin başladı. Öncelikle Sedat ve Furkan Kızılay arasında yaşanan gerginlik gece ise milli futbolcu Serhat Akın ve takım arasında devam etti.

Oyunu kazanan takımı alkışlamak istemeyen Serhat Akın, takım üyeleriyle gerginlik yaşadı. Takımının rakip takımı kazandığında alkışlamasından hoşlanmayan Serhat, tartışmaya uzun süre devam etti. İlhan Mansız ise sözü dinlenmediği için sinirlendi.

Gönüllüler Adası

Gönüllüler ise üst üste iki oyun kazandığı halde gergindi. Takımıyla tartışmaya başlayan Erdi, önce Volkan’la sonra ise Elif’le tartıştı. Barakada volta atan Erdi’den rahatsız olan takım üyeleri Erdi’yi uyardı ama Erdi alttan almadı. Göz6 programında Erdi ile birlikte yarışan Berna ise Erdi’yi koruduğu için takım üyeleriyle gerginlik yaşadı. Erdi ise verdiği röportajda adada kendisini çekemeyenler olduğunu söyledi.

Dokunulmazlık Oyununu Kim Kazandı?

Dokunulmazlık oyunu öncesi iki gündür erzağı olmayan ve yemek yiyemeyen Ünlüler takımı için zor bir başlangıç oldu. Gönüllüler takımı ise oyuna motive olmuş bir şekilde başladı.

Kaybeden takımın Ada Konseyi’nde oylama yapacağı ve iki aday çıkartacağı oyunda ilk isim konseyden ikinci isim ise bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan isimden çıkacaktı.

İkinci dokunulmazlık oyununda kaybeden takımın iki aday daha çıkartmasının sonunda Ada Konsey’inde ise 4 adaydan 1’i elenecekti.

1.Tur


 • Ünlüler                       Gönüllüler
 1. Furkan Kızılay            Ogeday
 2. Pınar                         Tuğçe Melis
 3. Serhat Akın               Eser West
 4. Şahika                     Berna Keklikler
 5. İlhan Mansız                Volkan
 6. Sema                                 Elif
 7. Furkan Kızılay             Volkan
 8. Sema                          Tuğçe Melis

Özellikle son turda Tuğçe Melis, üst üste düşmesi nedeniyle Ünlüler takımı büyük bir avantaj kazandı ve ilk turun galibi oldu.

2.Tur


 • Ünlüler                     Gönüllüler
 1. Sedat                            Gökhan
 2. Sabriye                          Fulya
 3. Tarık Mengüç               Erdi
 4. Berna Öztürk              Denisa
 5. Adem Kılıççı                 Yiğit
 6. Seda                              Burçak
 7. Adem Kılıççı              Gökhan

2.turda ise Berna Öztürk’ün kuleleri hızlı çekmesi ve Denisa’nın kaybettiğini düşünerek oyunu bırakması Ünlülere avantaj kazandırdı. Denisa’nın oyunu bırakması takım üyelerinden de eleştiri aldı. Ancak oyunun devamında bu avantajını sürdüremeyen Ünlüler takımı oyunu kaybetti.

Gönüllüler 2.turu kazandığında ise Erdi’nin “Metin Şentürk bile görür bizimkinin kazandığı.” söylemesi Çılgın Sedat’la tartışmasına neden oldu. Engelli bir çocuğu olan Sedat, Erdi’nin cümlesinin eleştirdi ve engellilerle dalga geçtiğini düşündü. İki takım arasında tartışma çıktı.

Final Turu

En iyi iki kız ve iki erkeğin seçildiği üçüncü tur yine çekişmeli geçti.


 • Ünlüler                   Gönüllüler
 1. Furkan                       Volkan
 2. Pınar                            Fulya
 3. İlhan Mansız          Eser West
 4. Sema                     Berna Kekliler

Bayrak Yarışı

Sema Fulya

Furkan Eser West


Bayrak yarışının sonunda ise ilk dokunulmazlığı ünlüler kazandı.

Dokunulmazlık oyununa damgasını vuran Furkan Kızılay ve Sema oldu.

Bireysel Dokunulmazlık Oyunu

Gönüllüler arasında yapılan bireysel dokunulmazlık oyununda ilk elenenler Burçak ve Erdi oldu. Daha sonra sırasıyla Denisa, Fulya, Ogeday, Yiğit, Gökhan, Elif, Berna’nın elenmesiyle 3 kişi kaldı.

Eser, Tuğçe ve Volkan’ın kıyasıya rekabet ettiği yarışta Tuğçe Melis ilk elenen oldu. Yarışmanın gittikçe zorlaştığı mücadelede Eser ve Volkan tek ayak üstünde devam etti. Tek ayak üstünde durmakta zorlanan Eser’in topları bırakmasıyla Volkan birinci oldu.

Ada Konseyi

İlk ada konseyinde Acun Ilıcalı öncelikle bir sürprizi açıkladı. Survivor 2017’ye halk oylamasıyla 3 yeni oyuncu daha gelecek. 4 yarışmacı içerisinde yapılan oylamada 1 kişi elenecek 3 kişi ise Survivor 2017 yarışmacısı olara ada hayatına başlayacak.

İkinci sürpriz ise bundan sonra sonra puanlama sistemi olacak. Hafta sonunda en yüksek puanı alan yarışmacı haftanın en iyi yarışmacısı olarak ödül kazanacak. Puanlama sistemi ise şöyle:

Bayrak yarışları: 3 puan

İkili oyunlar: 2 puan

Çoklu oyunlar: Final 2 puan

diğerleri 1 puan eğer galibiyet varsa.

Yapılan ilk ada konseyi elemesinde ise çoğunluğun oyuyla Erdi’nin ismi çıktı. Bireysel Dokunulmazlık oyununu alan Volkan ise Fulya’nın ismini söyledi. Adada haksızlık yaptığını düşündüğü Fulya’nın ismini söylemesiyle ele potasında Erdi ve Fulya‘nın ismi çıktı.

Yarın ise ikinci dokunulmazlık oyunu oynanacak. Oyunu kaybeden takımın 2 isim çıkartacağı konseyde ise toplamda 4 yarışmacı içerisinden 1 kişi elenecek!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.