Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Vatanım Sensin 16.Bölüm Cevdet Göreve Geri Dönüyor!

Vatanım Sensin 16.Bölüm Cevdet Göreve Geri Dönüyor!

Vatanım Sensin 16.bölümüyle yayınlandı. Yeni bölümde ise Cevdet’in sürgüne gidecek olması herkesi korkuttu. Vasili’nin kötü giden görevinden dolayı Başbakan yardımcısı Kosta, Vasili’nin istifa etmesini sağladı. Cevdet’i ise hapse attı.

Sürgüne gidecek olan Cevdet, Mustafa Kemal’in askere Yüzbaşı Yakup tarafından kurtarıldı. Ancak Cevdet’in Anadolu’daki mücadeleye destek verebilmesi için görevine geri dönmesi gerekliydi. Bunun için ise Cevdet Eşref Paşa’yı kullandı.

Eşref Paşa’ya bir mesaj yollayan Cevdet, onu görüşmeye çağırdı. Ancak Cevdet Eşref’le de arasını bozmamalıydı. Eğer Eşref’e Mustafa Kemal’in yanında olduğunu belli ederse yine görevine devam edemezdi. Cevdet, Eşref’le görüşmesinde bir plan yaptı. Göreve devam etmesi için Eşref’le anlaştı. Yunan Başbakan Yardımcısının önüne Eşref’i getirerek hain olmadığını belli etti.

Eşref’in Yunan başbakan yardımcısının önüne geldiğinde “Ben bir vatan haininin önünde eğilmem.” demesi de Eşref ve Cevdet’in arasında bir anlaşma olduğunu belli etti.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.