Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Vatanım Sensin 28. Bölüm Fragmanı – 18 Mayıs Perşembe

Vatanım Sensin 28. Bölüm Fragmanı – 18 Mayıs Perşembe

Kurtuluş mücadelesinin tüm vatan toprağında olanca hızıyla devam ettiği günlerde, kahramanlarımız aşklarını da çaresizce yaşamaya devam ediyorlar. Misakı Milli’nin kabul edilmesiyle birlikte, emellerine kavuşamayacakları endişesi giderek artan işgalci kuvvetler artık daha da acımasızlar. Ve işbirlikçilerinin, menfaatleri uğruna yapamayacakları hainlik yok. Azize, Cevdet’in vatan haini olmadığını gösteren küçücük bir işaret arıyor. Hilal ve Leon vatan sevgisi ve aşkları arasında sıkışıp kaldılar. Ali Kemal ise Yıldız’a olan aşkını, kendisini büyüten ailesine ihanet görüyor. Kanal D’de yayınlanan Vatanım Sensin dizisinin 18 Mayıs Perşembe akşamı yayınlanacak olan 28. bölüm fragmanı henüz yayınlanmadı. Yayınlandığında sitemizden izleyebilirsiniz.

Vatanım Sensin 27. Bölümde Neler Oldu?

“Sen hiç vazgeçmeyeceksin değil mi? İlle canıma kastedeceksin!”

Rıza Bey’in oğlu Mahir, vatanın bağımsızlığının kendi canından çok daha değerli olduğunu yazdığı mektubuyla, babasının mecliste Misakı Milli için kabul oyu vermesini ve kararların meclisten geçmesini sağlar. İşler planladığı gibi gitmeyen ve sürekli bir dirençle karşılaşan İngiliz ajan Hamilton, İngiltere’ye geri çağrılmasına rağmen, intikamını almaya kararlıdır. Olayların sorumlusu olarak Mirliva Tevfik’i görmektedir ve Azize’ye dikkat etmesini söyler. Yunan komutan Vasili’yi bir Türkmen obasının yakılması, çocuk, yaşlı, kadın demeden herkesin öldürülmesi için kışkırtır. Aynı zamanda Azize’den de kurtulmanın peşindedir ve bunun için de Eftalya’yı görevlendirir.

Babasının Kuvvacılar arasına sızması şartıyla hapisten kaçırdığı Leon ise, annesinin intihar girişimiyle adeta yıkılmıştır. Vatana ihanetle Hilal’e olan aşkı ve vicdanı arasında sıkışmıştır adeta. Öte yandan Mehmet Ali Kemal’e, Leon’u kendisinin ihbar ettiğini söyler ve böylece Yıldız temize çıkar. Fakat Leon’dan umudu kalmayan Yıldız hala bu hayattan kurtulmak, Avrupa’da yaşamak hayalleri kurmaktadır. Bu kez de Ali Kemal’in kendisine olan zaafını kullanmaktan çekinmez.

Bu sırada öteden beri Cevdet’le yıldızı bir türlü barışmayan Stavros, Cevdet’i takip ederek Yakup’la buluştukları yere ulaşır. Arkalarından içeri girer ve Yakup’un kurduğu düzeneğin patlamasıyla yaralanır ama oradan uzaklaşmayı başarır. Bu sırada Cevdet Azize’yle birlikte yakılan Yörük çadırlarının yanındadır ve cesetleri gördüğünde intikamını almadan ölmeyeceğine yemin eder. Bunu duyan Azize nihayet Cevdet’in vatan haini olmadığına ikna olmuştur.

Vatanım Sensin 28. Bölüm, 18 Mayıs Perşembe akşamı, saat 20:00’da Kanal D’de!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.