Connect with us

Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Vatanım Sensin 9.Bölüm: Bütün İnsanlar Acıdan Korkar

Vatanım Sensin

Vatanım Sensin 9.Bölüm: Bütün İnsanlar Acıdan Korkar

Vatanım Sensin 9.Bölüm: Bütün İnsanlar Acıdan Korkar

Acı. Tarifi mümkün olmayan bir şekilde gelip yüreğimizi, canımızı yakan o güçlü duygu. Bize neredeyse her şeyi yaptırabilecek tek güç müdür? Stavro için öyleydi. Acı bir insana her şeyi yaptırabilirdi ve herkesin bir zayıf noktası vardı. Herkesin acı çektiği bir zayıf noktası bir şekilde vardı. Stavro’nun en güçlü yanı ise bu zayıf noktaları bilmesiydi.

Ölmez Hasan yakalandı. Cevdet’in tek kurtuluşu ise Ölmez Hasan’ı kaçırmaktı. Eğer Ölmez Hasan’ı kaçırırsa gerçek kimliği de ortaya çıkmayacaktı. Vasili ise ne olursa olsun Ölmez Hasan’ı konuşturma, silahların yerini öğrenme amacındaydı. Bunun için ise her yolu demeye razıydı. En büyük silahı ise İzmir’e çağırdığı Albay Stavro’ydu.

stavro

Stavro geldi. Ölmez Hasan’ı konuşturamayınca en büyük silahını kullandı Ölmez Hasan’ın oğlunu. Cemal, Ölmez Hasan’ın yanında bir çocuk nasıl yetişirin canlı kanıtıydı. Vatan uğruna her şeyi yapmayı ise henüz küçük yaşlarda öğrenmişti. Cevdet bir şekilde kanına girdi Cemal’in. Yunan ordusunun yapacaklarını ve Ölmez Hasan’ın onlara nasıl yardım edeceğini tek tek anlattı. Ölmez Hasan’ın alacağı küçük bir yara Ölmez Hasan’ı kaçırmak için de silahları bulmak için de umut demekti. Ancak olaylar kendisinin bile beklemediği şekilde gelişecekti.

Cemal, babası konuşmasın diye yaraladı onu. Ancak Stavro bir çocuğu bile öldürecek kadar acımasızdı. Cevdet bu derece acımasızlığı tahmin dahi edemezdi. Stavro Ölmez Hasan’ın gözlerinin önünde oğlunu vurdu. Evlat acısı en kötü adamın dahi yüreğini yakar. Binlerde adam öldürmüştü belki de Ölmez Hasan ancak bir tek insan için yüreği yanmamıştı. Ölmez Hasan tüm günahlarıyla ölebilir, tüm günahlarıyla acı çekebilirdi. Ancak Ölmez Hasan’ın oğlu olmayı tercih etmemiş masum bir çocuğun ölmeye hakkı yoktu. Çocuklar büyüdüğünde çok kötü insanlar olabilirler. Ancak hiçbir şey bir çocuğu yaşamaya hakkı olduğu gerçeğini değiştirmez. Gerçek veya kurgu. Ne zaman bir çocuk öldüğünde ya da canı yandığında benim de canım yanar. Çünkü çocuk olmanın karşılığı acı ya da ölüm olmamalı hiçbir zaman. O yüzden son bölümde en çok kalbimi yakan Cemal’in ölüm sahnesiydi.

c0s2tn9xaaaexrr

Cemal öldü. Ölmez Hasan kalbi soğumuş tüm duyguları alınmış bir şekilde hastaneye kaldırıldı. Hemşiresi ise Azize’ydi. Tevfik o anlarda sadece kendi canını düşünerek Azize’yi kullanmayı denedi. Azize’nin vatan aşkını kullanarak Ölmez Hasan’ı öldürtmekti planı. Silahları kendisinden aldığını bir şekilde söylerse Tevfik için her şey biterdi.

Azize’yi bu kadar sevmemizin tek yanı her seferinde doğru cümleleri kullanması. Eftalya’nın Cevdet’le ilişkisi olduğunu sandığında bile onun hayatını kurtarmak için elinden geleni yapmıştı. Şimdi de aynı şeyi yaptı. “Benim vazifem hayat kurtarmak.” dedi Tevfik’in gözlerinin içine bakarak. Hayatını kurtaracağı insan en kötü insan dahi olsa kimsenin canını alamazdı. Görevi bunu gerektiriyordu.

Azize yapamadı. Ancak Ölmez Hasan’dan Cevdet’le ilgili çok ciddi bilgiler de öğrenmek üzeredeydi. Ölmez Hasan ölmesine saniyeler kala Azize’ye çok önemli bilgiler verdi ya da vermeye çalıştı desek belki de daha doğru. Çünkü Cevdet’te o sırada Ölmez Hasan’ı hastaneden kaçırmaya çalışmaktaydı. Nitekim başardı da. Ancak yaşatmayı başaramadı. Çünkü bilmediği bir şey vardı. Eşref Paşa’nın adamı olarak çalışsa da Eşref için görev görevdi. Cevdet’e öldüremediği Ölmez Hasan’ı yeğenine öldürtmüştü. Sevgili nişanlı başhekimimiz bir sözle Ölmez Hasan’ın ilaçlarına zehir karıştıracak kadar vatanseverdi. Ben bu başhekimi sevmeyeceğim sanırım.

Ölmez Hasan öldü. Hem de hiçbir şey söyleyemeyerek. Eşref Paşa ise Cevdet’in değil Tevfik’in yakasını büyük bir beladan kurtardı. Çünkü bana kalırsa Ölmez Hasan oğlunun söylediklerinden ve ölümünden sonra kimseye bir şey anlatacak değildi. Tevfik’i ele verdiği gibi Cevdet’in de tarafına geçmek üzereydi. Çünkü bu uğurda oğlunu kaybetmişti. Bu acı ona yeterdi. Ancak Eşref Paşa hep en doğrusunu yaptığına inanıyordu ne de olsa.

c0rl5llw8aa1yir

Mehmet’in yaptıkları ise Hilal’i yaktı. Eşref Paşa’nın adamı olmaya çalışan Mehmet Eşref’in sadece kuklası olmakla yetindi. Hilal ise Andreas’ın ölümünden dolayı Mehmet’le hesaplaşma fikrindeyken cephaneliği patlatanlar olarak yakalananlar konumuna düştü. Leon’un Hilal’i o anda karşısında gördüğündeki hayal kırıklığı ise sanırım aklımda uzun bir süre kalacak. Eğer Yunan askerleri orada olmasaydı ve Hilal’le tek başına karşılaşsaydı eminim Hilal’i yakalamaktan yana bile olmazdı. Neyse ki Cevdet var. Cevdet Hilal’i kurtaracaktır eminiz bundan.

c0m6qllxcaaebqa

Leon demişken sahi. “Yıldız’la evlenmek istiyorum.” demesi kaç kişiye inandırıcı geldi? Yıldız güzel bir kız. Birçok kişiyi etkileyecek kadar eminim. Ancak Leon’un karakterini tanıdıkça Yıldız’la olmayacağını da her geçen gün daha fazla anlıyorum. Leon iyiyle kötü arasında kalmış her zaman. Ve kendisini yönlendiren birine ihtiyacı var. O kişi ise Yıldız değil. Hilal ve Leon’un birbirlerine öğretecek çok şeyi olduğunu geçen yazımda da söylemiştim hala da aynı fikirdeyim. Yıldız ise bence başhekimle evlensin, mutlu olsun.

Tabi Leon’un babasının aklını karıştırması ve Vasili’nin Cevdet’ten şüphelenmesi de yine bu bölümün en önemli olayıydı. Neyse ki yine Azize’nin cephanelik patladığında “Kocam benim yanımdaydı” deyip Cevdet’i haklı çıkartması her şeyi kurtardı. İyi ki Azize var.

Ali Kemal- Leon kavgası da Başhekime yaradı, Yıldız’la evliliği öne çekti. Yıldız’a “Bu nişan ikimizden biri ölürse bozulur.” diyerek “Ya benimsin ya toprağın.”klişesine de yeni bir tat getirdi sevgili başhekimimiz. Ne diyelim Allah Yıldız’a da Başhekim’e de ayrı ayrı akıl fikir versin.

Sevgiyle!

 

İyi bir dizi takipçisi. Hem işine hem de yazmaya aşık. En çok da en iyi yazar mühendisten olur düşüncesini desteklemek için yazıyor. Çayını, kahvesini değil, bir kutu peçete alıp televizyonun karşısına geçiyor. Kalbine, ruhuna dokunan dizileri izlemeyi seviyor. Hiçbir zaman da unutmuyor, o gemi bir gün gelecek!

Yorum İçin Tıklayın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vatanım Sensin

To Top