Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Vatanım Sensin Cevdet Azize’den Neden Boşandı?

Vatanım Sensin Cevdet Azize’den Neden Boşandı?

Vatanım Sensin 14.bölümüyle yayınlandı. Yeni bölümde ise Cevdet’in Osmanlı üniformasını istemesi üzerine çok sevinen Azize büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Cevdet, mühim bir haber vereceğini söyleyerek Azize’ye bütün ailesini akşam evde toplamasını söyledi. Üniformasını da hazırlamasını söyleyen Cevdet’in bu sözleri üzerine Azize Cevdet’in Yunan ordusundan çıkacağını zannetti.

Cevdet’in ise iki şansı vardı. Ya Eşref Paşa’yı seçecek ailesine geri dönecek yalan söylemek zorunda kalmayacaktı ya da Mustafa Kemal’i seçecekti. Eşref Paşa’nın Mustafa Kemal’i desteklememesi üzerine Cevdet bir karar vermek zorunda kaldı. Mustafa Kemal’in askeri Yakup’un Eşref’in iş birliği yapmaması üzerine İzmir’e gelmesi ise Cevdet’in kararını etkiledi. Yakup vasıtasıyla Mustafa Kemal’den mektup alan Cevdet görevine devam etme kararı aldı. Yunan ordusundaki görevine devam edecekti.

Ancak göreve devam edebilmesi için Vasili’nin sunduğu bir şart vardı. Karısı Azize’den boşanmalıydı. Cevdet bunun üzerine tüm ailesinin gözü önünde Azize’den boşandı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.