Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Vatanım Sensin’e Neler Oluyor?

Vatanım Sensin’e Neler Oluyor?

Son dönemlerde dizi sektöründe isyanlar büyürken Vatanım Sensin dizisinin son bölümünde yaşananlar da adeta bu isyanları gözle görülür kılıyor. Dizilerin uzun süreli olmasına isyan eden senaristler belli ki Vatanım Sensin’in fişini çekmeyi düşündüler.

Son zamanların en kaliteli dizilerinden birisiydi Vatanım Sensin! Gerek oyuncularıyla gerek senaryosuyla televizyonların başında halkı birleştiren, geniş bir izleyici kitlesine sahip olan dizi özellikle ekranlara gelen son yani 21. bölümüyle birlikte büyük bir izleyici kaybı yaşayacak gibi görünüyor. Peki neler oldu da izleyici bu kadar rahatsız oldu?

Dizide Sarpa Saran Olaylar

1. Yayınlanan fragman ve dizideki içeriğin uyumsuzluğu

İlk olarak izleyicinin umduğunu bulamaması sinirleri yeterince gerdi, çünkü fragman ve bölüm birbirinden fazlasıyla farklı şeyler ifade ediyordu. Ekranlara gelen son bölüm adeta izleyicilerin ters köşe olması için hazırlanmış gibiydi.

2. Cevdet’in vatanperver olduğunu Azize’nin bir türlü öğrenememesi

Fragmanda Azize Hemşirenin Eşref Paşa’dan gelen gerçek pusulayı okuduğu görülürken, bölümde yalnızca Tevfik’in değiştirdiği pusula ortaya çıkar ve Azize yine hiçbir şeyi öğrenememiştir böylece resmen izleyicinin hevesi kursağında kaldı. Çünkü seyirci Azize’nin Cevdet’le ilgili gerçekleri öğrenememesinin uzadığını düşünmektedir! Bu durumun uzatılması ekran başında izlerken kaliteli olduğunu düşündükleri bir dizinin kalitesizliğine şahit olmaktan başka bir şey değil!

3. HiLeon Meselesi

Cevdet, Azize ve Tevfik üçlemesinin yanında seyirciyi daha çok rahatsız eden konu ise Leon ve Hilal meselesi! Günümüz dizilerinde ve hatta gerçekte bile görülmesi zor olacak kadar büyük bir aşk onların ki, tabi bu aşka engel olmak isteyenler olmasa! Vatanım sensin dizisinin hayran kitlesi bir yana #HiLeon çiftinin hayran kitlesi de bir başka yana, öyle ki dizi içinde bulunan bu çifte ayrı bir hayranlık duyuyor izleyiciler. Onların aşkları, yüzeysel olmaktan öte sanattan, felsefeden konuşabilen birbirleriyle edebiyat alanında paylaşımlar yapabilen görsellikten ziyade ruhsal bir birlikteliğin göstergesi adeta! Savaşın arasında barışın simgesi gibi duran bu iki aşığa son bölümle birlikte adeta gölge düştü. Ortaya Leon’un Yıldız ile evlendirilmesi meselesi atıldı ve bu durum #HiLeon hayran kitlesinin canını çok fazla sıktı! İki kız kardeşi karşı karşıya getirmek dizinin kalitesini oldukça düşüreceği gibi izleyici kaybına da neden olacaktır. Gelecek bölümlerde #HiLeon kurtarılacak mı ya da nasıl kurtarılabilir merak konusu. Fakat söz konusunun Yıldız olduğu izleyicilerin aklından silinmeyecek ve araya Yıldız girdiyse kendisinin unutulmasına izin vermeyeceği bir gerçek!

Kaliteli bir dizi olan Vatanım Sensin’in son bölüm ve son bölüm gibi bölümler ile kalitesizleşmesini daha fazla izlemek isteyen seyirci olmayacaktır bu durumun düzeltilmesi içinse biran önce harekete geçilmesi şart gibi gözüküyor. Öyle ki durumdan rahatsız olan seyirci kitlesi #HiLeonuKirletmeyin tagı altında eleştirilerini oldukça yoğun bir şekilde yazmaya devam ediyorlar.

Vatanım Sensin İzleyicilerinin Sosyal Medyadaki İsyanları

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.