Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Yeni Sezonda Yayınlanacak Diziler 45’e Ulaştı!

06.01.2017
Yeni Sezonda Yayınlanacak Diziler 45’e Ulaştı!

2017’de başlaması beklenen diziler diğer yıllara nazaran gözle görülür bir şekilde arttı. Şimdiye kadar beklenen dizilerin sayısının 45’e ulaştığı ünlü televizyon eleştirmeni Sina Koloğlu Milliyet Cadde’deki yazısında açıkladı.

Sayının 45’e ulaştığını ve artabileceğini söylenen Sina Koloğlu, Shameless’ın yerli hali “Utanmaz”(Med Yapım) dizisiyle “Dudullu Postası” (Eflatun Film) dizilerinin de listede yer aldığını açıkladı.

Online Platformlar olan PuHu TV ve Blu TV’nin de yeni yayın döneminde internet üzerinden yayınlayacağı diziler düşünüldüğünde sayının bu sene bu kadar artması normal karşılanıyor.

45 Dizi 800’den Fazla Oyuncu

Ortalama bir dizide ana ve yan rollerle birlikte 13 oyuncu olduğu düşünüldüğünde bu sene ekrana gelecek yüzler 800’den fazla olacak.

Sina Koloğlu yeni diziler arasında ise  “Aşk ve Gurur”, “Adı Efsane”, “Baba”, “İçimdeki Fırtına”, “Utanmaz” ve “Görünen Adam”ın dikkat çekeceğini vurguladı.

Öne Çıkan Yapım Şirketleri

Yeni sezonda yayınlanacak en fazla yapım ise 2’si Aşk ve Gurur ve Kırlangıç Fırtınası olmak üzere toplamda 4 dizinin yapımını üstlenecek olan Limon Yapım. Ay Yapım, Endemol ve D Yapım ise 3 yapımla 2. sıraya yerleşen yapımlar.

TRT ise kendi yapım şirketleri olan Tekden ve Es Film’le “Hacı Bayram Veli”, “Payitaht Abdülhamid”, “Devletli Son Yüzyıl” ve “Malazgirt” gibi dizilerin yapımlarını üstlenecek.

Romandan Diziye Uyarlama

Yeni sezonda 2 romanda diziye uyarlanacak. Bunlardan bir tanesi Peyami Safa’nın romanı “Cingöz Recai” ve Halit Ziya Uşaklıgil’in kaleminden çıkan “Kırık Hayatlar” yeni sezonda başlayacak dizilerden.

Kanal D’de yayınlanacak olan Kırık Hayatlar o3 Medya’nın yapımlarından olacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.