Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Yıldıray Şahinler Hakkında Merak Edilen 12 Bilgi!

19.12.2016
Yıldıray Şahinler Hakkında Merak Edilen 12 Bilgi!

İçerde’nin Alyanak’ı olarak akıllarımıza kazındı Yıldıray Şahinler. Kötü bir karakterdi ama bildiğimiz, o eskiden beri nefret ettiğimiz karakterlerden biri değildi. Kendi çıkarlarını, derdini, tasasını düşünse de sevmekten alıkoyamadık kendimizi. Hatta olur da Celal’in planıyla öldürülür de diziden çıkıverir diye de pek korktuk birkaç bölüm önce. Peki Yıldıray Şahinler hakkında neler biliyoruz, neleri merak ediyoruz. Birlikte inceleyelim dedik!

1.O bir Tiyatrocu

Bunca senedir neredeydi, biz hiç görmedik diyenlere hemen söyleyelim Yıldıray Şahinler uzun zamandır tiyatro oyunlarında hem oyunculuk hem de yönetmenlik yapıyor. Kendi ifadesiyle hayranlarını “Pazartesi akşamları ‘İçerde, diğer akşamlar dışarıda, tiyatroda buluşmaya” çağırıyor.

2.Yönetmenlik mi Oyunculuk mu?

Yönetmenlik daha ağır basıyor Yıldıray Şahinler’in hayatından. Bezirgan, Alevli Günler oyunları da yönetmenliğini üstlendiği en önemli oyunları Yıldıray Şahinler’in.

3. Sadece Tiyatro mu?

Tiyatro dışında televizyon ekranlarından da tanıyoruz Yıldıray Şahinler’i. Dizi tercihi olmasa da çok sevdiği karakterleri oynamayı kabul ediyor. İçerde’den önce Hayat Yolunda dizisinin Tayfun Kuzu’su olarak ekrana gelmişti. Elveda Rumeli, Avrupa Yakası, İntikam ve Kayıp dizileri gibi birçok projede de yer almıştı. Televizyon dışında da Gemide filminin Ali karakteri olarak izlemiştik onu.

4.İzler de Eleştiri de!

Kendini izleyemeyen bir oyuncu değil Yıldıray Şahinler. İzliyor da eleştiriyor da. Kendi oyunculuğunun yönetmenliğini üstleniyor adeta.

5.Evli, Mutlu, Çocuklu


Gizem (Şahinler) ile mutlu bir evliliği, 5 aylık da şirin mi şirin bir evlada sahip. Eşinin hamilelik sürecinde hep onunla olmuş ve oğlunun göbek bağını da kendisi kesmiş. Yıldıray Şahinler, oğlu doğduğundan beri dünyaya bir bebeğin gözlerinden bakmaya başladığını ifade ediyor.

6.Alyanak Sadece Bir Rol Değil

Elbetteki Alyanak ile ortak yanları yok. Ancak rolünü çok iyi tanıyor. Rolü kabul eder etmez, Alyanak’ın geçmişini, yaşamını da düşünmeye başlamış. Konuşma ritmini de kendisi ayarlamış, beğenilmiş ve senaristler de Alyanak’a bu doğrultuda şekil vermeye başlamışlar.

7.Sesini Nasıl Kullanacağını Biliyor


Sesinin “Dublaj mı?” olduğu yönünde sık sık sorular alsa da başka birisinin sesiyle oynamıyor. Uzun yıllardır aldığı eğitim sayesinde sesini nasıl kullanacağını da iyi biliyor.

8.Dalgıçlık Hobiden Daha Fazlası

Dalış eğitmenliği ikinci mesleği Yıldıray Şahinler’in. Doğaya ise adeta tutkun.

9.Bensu Soral’la Baba-Kız Gibi


İçerde dizisinin Melek’i Bensu Soral’la ise 4-5 yıl önceden tanışıyor Yıldıray Şahinler. Yıllar önce dalgıçlık eğitimi verdiği Bensu Soral’la adeta bir baba – kız gibiler. O günden beri birbirlerinin telefonlarında da “Babam” ve “Kızım” olarak kayıtlılar.

10.İki Muhteşem Oyuncu Bir Arada Olur mu ki?

yildirayberguzar

Başarılı oyuncu sosyal medya hesabından Bergüzar Korel’le karşılıklı oynamayı çok istediğini belirtmiş. Biz de düşündük hiç de fena olmaz aynı projede yer almaları. İçerde’ye Bergüzar Korel’i konuk alsak? Yoksa Yıldıray Şahin’i Vatanım Sensin’e mi konuk alsak? Belki de bir tiyatro ya da filmde yer alırlar.Nasıl olur, ne zaman olur bilinmez elbet ama gerçekleşeceği günleri bekleyelim bakalım.

 11. Bir Dünya Yolcusu

Yıldıray Şahin bir doğa tutkunu söylemiştik. Doğa tutkusu çoğu zaman fotoğraflarına bile yansıyor. Dünyanın, Türkiye’nin birçok yerini geziyor elinden geldiğince.

12.Koyu Bir Beşiktaşlı

Yıldıray Şahinler’in koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğunu anlamak çok zor değil. Sosyal medya hesabından sık sık yaptığını paylaşımlarla iyi bir Beşiktaş taraftarı olduğunu gösteriyor.

Yıldıray Şahinler, son yaşadığımız terör saldırısı sonrası ise yaptığı paylaşımla gözlerimizdeki yaşı dindirmese de kalplerimize bir nebze umut ışığı ekmişti.Onu da buraya eklemeden edemedik!

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.